Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1089
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Zamek w Roztoce w LOT

Czwartek, 3 lutego 2022, 17:13
Autor: red
Roztoka: Zamek w Roztoce w LOT
Fot. organizatorzy
Przyjęty w poczet członków zamek w Roztoce i nowe bezpłatne wydawnictwo pt. Ambasadorzy Turystki w Aglomeracji Wałbrzyskiej to efekty intensywnego początku roku w najprężniej działającej organizacji turystycznej południowej Polski. Stowarzyszenie liczy już 37 członków, a jego działalność odmieniła oblicze turystki w regionie wałbrzyskim.

Fundacja Zamek Roztoka - ocalić od zapomnienia od trzech lat remontuje i udostępnia do zwiedzania dawny zamek młodszej linie rodu von Hochbergów z Książa, tak zwanej linii hrabiowskiej. Zabytek ten jest niewątpliwie jednym z piękniejszych na Dolnym Śląsku i drugą pod względem wielkości rezydencją tego śląskiego rodu. Powstał na podstawie starszej, średniowiecznej budowli prawdopodobnie w XVI w jako renesansowy dwór o charakterze obronnym. W latach 1720 - 1725 został gruntownie przebudowany na barokową rezydencję. Roztoka należała do Hochbergów od 2 stycznia 1497 roku do końca drugiej wojny światowej.

W roku 1870, hrabia Bolko von Hochberg zlecił znanemu architektowi Olivierowi Paveltowi kolejną przebudowę rezydencji, który w tej formie pozostał do dzisiaj. Na pierwszym tegorocznym zebraniu Zarząd LOT AW przyjął w poczet członków stowarzyszenia Fundację Zamek Roztoka, która podjęła się tytanicznego zadania uratowania tego wysokiej klasy zabytku.

Przynależność do Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej pozwala wszystkim jej członkom prezentować swoje walory w różnego rodzaju publikacjach i wymieniać między sobą fachową wiedzę. Regularnie odbywają się spotkania grup roboczych.
Dobre praktyki wypracowane podczas organizowanych przez LOT AW warsztatów, zostały zebrane i opisane w publikacji podsumowującej ubiegłoroczny cykl szkoleniowy pt. „Ambasadorzy turystyki Aglomeracji Wałbrzyskiej”. Bezpłatne wydawnictwo kierowane jest do osób pracujących w branży turystycznej w naszym regionie. Publikacja została wydrukowana w nakładzie 2000 szt. i będzie rozdysponowana m.in. wśród podmiotów turystycznych w regionie i członków stowarzyszenia LOT AW.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group