Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 830
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zapraszamy na dożynki w gminie Strzegom

Piątek, 9 września 2016, 9:31
Autor: red
Strzegom: Zapraszamy na dożynki w gminie Strzegom
Fot. organizatorzy
Już w niedzielę 11 września w strzegomskim Rynku odbędą się Dożynki Gminne. Ich organizatorem będzie sołectwo Strzegom i Strzegomskie Centrum Kultury.

Świętowanie rozpocznie się tradycyjną mszą świętą o godz. 11.30 w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu, następnie odbędzie się ceremoniał przekazania chleba oraz prezentacje wieńców, chlebów i stoisk. Jak informuje sołtys Strzegomia - Zdzisław Kudyba, nasz Rynek stanie się miejscem, gdzie goście święta plonów będą mieli okazję spróbować różnych specjałów i lokalnych produktów.
- W sumie będzie ok. 20 stoisk i, z tego co wiem, nasze wsie przygotowują się do tego wydarzenia z dużym zaangażowaniem. Dodatkowo udekorujemy wjazdy do naszego miasta, aby poinformować sąsiednie gminy o dożynkach - podkreśla sołtys. W trakcie imprezy zostaną rozstrzygnięte konkursy na najładniejsze i najlepiej zagospodarowane stoisko, natomiast burmistrz wręczy odznaczenia najbardziej zasłużonym rolnikom naszej gminy.

Dodajmy, że starostą dożynek będzie Henryk Kudyba - mieszkaniec Strzegomia, rolnik prowadzący 50-hektarowe rodzinne gospodarstwo, głównie uprawy roślinne. Starościną została wybrana Iwona Sozańska z Wieśnicy, która wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne. Oboje specjalizują się w nasiennictwie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group