Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 841
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zaprojektuj medal 2. RST Półmaratonu Świdnickiego

Czwartek, 25 sierpnia 2016, 16:31
Autor: red
Świdnica: Zaprojektuj medal 2. RST Półmaratonu Świdnickiego
Fot. UM Świdnica
W imieniu Fundacja Wroactiv zapraszamy mieszkańców powiatu świdnickiego do wzięcia udziału w konkursie na projekt medalu, który przyznawany będzie za udział w czekającym nas 5 listopada 2. RST Półmaratonie Świdnickim.

Do 11 września należy zgłaszać prace w formie pliku graficznego (preferowane: jpg; png; tiff; bmp; pdf). Projekty prosimy kierować na adres: kontakt@wroactiv.pl

Wszystkie nadesłane prace, spełniające wymogi techniczne zostaną zaprezentowane na stronie www.swidnica.wroactiv.pl oraz na facebooku Wroactiv i poddane głosowaniu. Trzy projekty, które uzyskają największą ilość głosów, zostaną przekazane do ostatecznej oceny komisji, złożonej z przedstawicieli organizatorów oraz profesjonalnego medaliera. Zwycięski projekt wybrany zostanie do 20 września, a jego autor otrzyma nagrodę w postaci aparatu fotograficznego Fuji INSTAX MINI. Wszystkie wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane w dniu otwarcia biura zawodów.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://polmaraton.swidnica.pl/2016/08/konkurs-zaprojektuj-medal/.
Natomiast pod adresem www.polmaraton.swidnica.pl trwa już rejestracja uczestników. Liczba miejsc jest ograniczona - maksymalnie w wydarzeniu może uczestniczyć 1500 osób. W biegu prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat do dnia 4 listopada 2016 roku.
- Chęć udziału w biegu zadeklarowało już ponad 700 osób. Zachęcam więc niezdecydowanych, aby zapisywali się i przypominam, że tylko do końca sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa dla osób spoza powiatu świdnickiego. Dla 6 najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji OPEN przewidziano nagrody pieniężne, a dla 3 najlepszych w kategoriach wiekowych, nagrody rzeczowe – mówi kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego, Radosław Werner.

Tegoroczną nowością będą biegi dodatkowe, czyli „Dzika Piątka” – pięciokilometrowa trasa i rekreacyjny marsz Nordic Walking na podobnym dystansie, w których udział będzie mogło wziąć po 200 zawodników.

Dla najmłodszych przygotowane zostaną także biegi na dystansach od 200 do 1800 metrów. Odbędą się one na stadionie sportowym w Świdnicy. W tym roku nowością będą zgłoszenia internetowe dla dzieci, aby każdy młody zawodnik mógł poczuć się jak jeden z uczestników półmaratonu. Regulamin i zapisy dostępne będą od 1 września.

Oprócz zmagań biegowych podobnie jak w roku ubiegłym LZS przygotuje miasteczko sportowe, w którym można będzie spróbować swoich sił w konkurencjach tj. rzuty woreczkami (numerologia), rzuty ringo, hokej, strzały na bramkę czy kręgle. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą będą czuwać organizatorzy oraz wolontariusze.
- Ogromne zainteresowanie pierwszym półmaratonem jest dla nas dowodem, że organizacja tej imprezy to strzał w dziesiątkę. Bieganie staje się modne, coraz więcej osób korzysta z tej najprostszej formy aktywnego wypoczynku. Świdnicki półmaraton to propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, przy jednoczesnej doskonałej promocji miasta. Bardzo się też cieszę z niezwykle udanej współpracy ze sponsorami imprezy, w tym ze sponsorem tytularnym, świdnicką firmą RST – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Sponsorami 2. RST Półmaratonu Świdnickiego są: RST Software Masters, BRUBECK, Alior Bank Oddział w Świdnicy, Krause, Mineral Zdrój, Boramex i Bel-Pol.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group