Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zaproszenie na 25. Finał WOŚP do Strzegomia

Piątek, 6 stycznia 2017, 13:06
Aktualizacja: 14:09
Autor: red
Strzegom: Zaproszenie na 25. Finał WOŚP do Strzegomia
Fot. UM Strzegom
To już 25 raz zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W tym roku dla najstarszych i dla najmłodszych, czyli dla dzieci i seniorów!

Strzegom, podobnie jak wiele miejscowości w Polsce i poza granicami kraju włącza się w wydarzenie, które niesie nadzieję i radość. Przede wszystkim pozwala wierzyć w drugiego człowieka. Pozwala przełamywać bariery niemocy i nieść pomoc. Orkiestra daje dar bezcenny - dar życia. Do Orkiestry może dołączyć każdy, kto ma otwarte serce. Orkiestra będzie grała do końca świata i jeszcze dzień dłużej, ponieważ zawsze będą potrzebujący pomocy, walczący o życie i zdrowie. Pamiętajmy i my, że w każdej chwili możemy znaleźć się po drugiej stronie.

W niedzielę, 15 stycznia br. na ulice Strzegomia i Jaroszowa wyruszą wolontariusze. W tym roku jest 50 fantastycznych młodych ludzi, którzy zapukają do serc i poproszą o "symboliczną złotówkę" do puszki. W sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury już od godz. 15.00 rozpoczną się prezentacje artystyczne oraz licytacja gadżetów WOŚP, przedmiotów i tortów ofiarowanych przez mieszkańców gminy Strzegom. Na scenie programy artystyczne zaprezentują dzieci ze strzegomskich przedszkoli nr 2, 3, 4, Zespół Folklorystyczny "Kostrzanie", dzieci z sekcji pianina i skrzypiec z SCK, Akademia Tańca i Ruchu Bans, Zespół instrumentalno - wokalny Rondo, zespół Damiana. Czekamy na potwierdzenie występów kolejnych artystów. O godz. 20.00 "światełko do nieba", czyli fontanna ognia w kierunku Dobrych Aniołów. Oto niektóre gadżety i propozycje licytacji. Gadżety z głównego sztabu to: zegar ścienny, poduszka, t-shirty, kalendarze ścienne i kalendarz kieszonkowy, kubek termiczny, pendrive, pozycje książkowe o historii WOŚP, folderki. Lista przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców jest długa i pozostanie otwarta. Na chwilę obecną mamy między innymi kubki z dedykacją, torty, puszki metalowe, prace plastyczne i rękodzielnicze artystów - amatorów. Jest też ciekawa propozycja przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną ze Strzegomia. Zostanie zlicytowany karnet na cięcie samochodu osobowego specjalistycznym sprzętem, oczywiście w stroju strażaka. Licytacja będzie się odbywała od godz.15.00, a cięcie samochodu będzie miało miejsce na parkingu SCK w godzinach od 16.00 do 17.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group