Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów – 16600 zł dla orkiestry

Wtorek, 11 stycznia 2011, 16:46
Aktualizacja: 16:48
Autor: red.
Żarów: Żarów – 16600 zł dla orkiestry
Fot. GCKiS
W Gminnym Centrum Kultury i Sportu, w Bajkowym Przedszkolu i w całym Żarowie zagrała w niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już od godziny 7.40 na mieście można było spotkać wolontariuszy z puszkami, do których mieszkańcy szczodrze wrzucali datki.

W Bajkowym Przedszkolu w Żarowie wszystko zaczęło się o godz. 10.00 od występu absolwentów placówki. Do puszek tu uzbierano 3242,57 zł. Do akcji dołączyły wolontariaty z Mrowin i Zastruża. Suma uzbieranych pieniędzy w Mrowinach nie jest jeszcze znana, natomiast Zastruże nazbierało 796,25 zł.

Główna impreza WOŚP w żarowskiej gminie miała miejsce w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i rozpoczęła się meczem siatkówki, w którym zmierzyli się „Samorządowcy” z Młodzieżową Radą Miejską. Po emocjonującej grze lepszymi okazali się „Samorządowcy” wygrywając 2:0 z „MRM”. W II Przeglądzie „Jaki Oni mają talent” zwyciężyła Marta Kurzeja ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarowie. Atrakcji było dużo więcej. Na aukcji licytowane były m.in.: kubki i koszulki orkiestrowe, drukarka, porcelana, maskotki, biżuteria, okolicznościowy pendrive (od Rzecznika Praw Dziecka), piłka do koszykówki z autografami zawodników Mistrza Polski Śląska Wrocław, świąteczne stroiki, talon fryzjerski i wiele, wiele innych gadżetów. Największy i najbardziej wartościowy fant - zmywarka - wylicytowana została za 600 zł. Na stanowisku dla amatorów malarstwa o nazwie „Kuźnia Anielskich Talentów” za jedyne 1 lub 2 zł można było nabyć gipsowego aniołka i samodzielnie go pomalować farbami.

Nieoficjalny jeszcze wynik akcji XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie to 16600 zł. Wynik ten nie jest orkiestrowym rekordem, ale – jak podkreślają organizatorzy – jest lepszy od zeszłorocznego. A organizatorami XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie byli sztab WOŚP przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Bajkowe Przedszkole w Żarowie oraz Młodzieżowa Rada Miejska.

Zobacz, jak wyglądały finały WOŚP w powiecie świdnickim:
- Świdnica - tenisiści grają razem z WOŚP - zdjęcia i film,
- Świdnica - zdjęcia i film z popołudnia,
- Świdnica - zdjęcia ze „Światełka do nieba”,
- Świdnica zebrała 94539,45 zł!
- Świebodzice - padł rekord,
- Jaworzyna Śląska - 8488,55 zł na leczenie dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group