Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1074
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów też grał z WOŚP

Wtorek, 1 lutego 2022, 7:34
Autor: red
Żarów: Żarów też grał z WOŚP
Fot. UM Żarów
30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Jak każdego roku mieszkańcy gminy Żarów przyłączyli się do wsparcia tej szlachetnej akcji.

I tak, dzięki ich zaangażowaniu oraz wsparciu wolontariuszy i wszystkich, którzy byli tego dnia razem z nami, do WOŚP-owej puszki trafiło łącznie 35.692,81 złotych, środki z eskarbonki 3444,00 złotych i waluta obca. Pieniądze te zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W tym roku na ulice gminy Żarów wyszło kilkudziesięciu wolontariuszy. Wyróżniający się identyfikatorem oraz kolorową puszką WOŚP ochotnicy kwestowali od świtu do zmierzchu w różnych punktach na terenie naszej gminy. W zamian za wsparcie każdy darczyńca otrzymywał charakterystyczne czerwone serduszko.

- Jak to mówią, pomaganie jest dziecinnie proste – mówiła Karolina Morawska Biegus z OSP Wierzbna, która razem z córką kwestowała na rzecz WOŚP. - Sprzęt, na który zbieramy dziś środki to sprzęt, który ratuje zdrowie i życie. Dlatego warto pomagać orkiestrze i wrzucić do puszki choćby najmniejszy grosik.

Atrakcje wszystkim uczestnikom orkiestrowego grania zapewniło Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. A było w czym wybierać! Można było zakupić pyszne ciasta upieczone przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie, nabyć gadżety w loterii prowadzonej przez pracowników Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Żarowie oraz świąteczne i walentynkowe dekoracje przygotowane przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie i Bajkowe Przedszkole. Na najmłodszych czekało stoisko pracowni plastycznej, gdzie swoimi wskazówkami służyli pracownicy GCKiS oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków z OSP funkcjonujących na terenie gminy Żarów. W ramach licytacji, którą prowadzili radna Iwona Nieradka oraz Mateusz Michalak do wylicytowania były unikatowe przedmioty. Oprócz gadżetów logowanych serduszkiem na aukcji można było wylicytować oryginalną koszulkę wraz z autografem Patryka Klimali, vouchery na sesję zdjęciową od Małgorzaty Niewady, kabaret Nowaki w Żarowie, usługi podologiczne i inne, pióra od firmy NOVA, płyty Marty Kurzei, orkiestrowe torty, zmywarkę i piekarnik oraz wiele innych przedmiotów. Na rzecz WOŚP zatańczyły dzieci z Kids Dance oraz zaśpiewali członkowie chóru kameralnego Senyor Rici, zespół Korney, Żarowska Orkiestra Dęta i Marta Kurzeja.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, przedsiębiorcom, stowarzyszeniom, pracownikom gminnych instytucji, strażakom, fundatorom przedmiotów wystawionych na licytację, wolontariuszom, sztabowi WOŚP Żarów i włodarzom gminy burmistrzowi Leszkowi Michalakowi i zastępcy burmistrza Przemysławowi Sikorze za udział w 30.finale WOŚP w Żarowie. To dzięki Waszej szczodrości, hojności i chęci niesienia pomocy, gmina Żarów znów może pochwalić się tak wspaniałym wynikiem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group