Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów też pobiegł

Wtorek, 8 marca 2022, 10:15
Aktualizacja: 10:15
Autor: red
Żarów: Żarów też pobiegł
Fot. UM Żarów
Żarów po raz piąty przyłączył się do akcji popularyzującej wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych. Za nami Bieg Topem Wilczym.

W żarowskim Parku Miejskim zgromadziło się blisko 120 biegaczy, którzy oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Impreza jak zawsze miała charakter rekreacyjny. Do pokonania był dystans 1963 m, co jest odwołaniem do daty śmierci ostatniego poległego w boju partyzanta ruchu poakowskiego w Polsce Józefa Franczaka, pseudonim „Lalek”. Został on zastrzelony przez funkcjonariuszy ZOMO i SB podczas zasadzki w Majdanie Kozic Górskich koło Świdnika.

Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, koszulki i pakiety sportowe. Dla wszystkich serwowano ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek. Dodatkowo po biegu wśród uczestników wydarzenia rozlosowano nagrody. Najlepszą kobietą okazała się Oliwia Brańka. Wśród mężczyzn triumfował Damian Uszczyk. Medale wręczał burmistrz Żarowa Leszek Michalak, zastępca Przemysław Sikora oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Nieradka.

Organizatorem sportowego wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group