Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lohmar: Żarów zacieśnia międzynarodowe więzi

Niedziela, 17 lutego 2013, 4:19
Aktualizacja: 4:23
Autor: red.
Lohmar: Żarów zacieśnia międzynarodowe więzi
Fot. UM Żarów
Najpierw wielka kolorowa parada w Kolonii, potem zdobywanie Urzędu Miejskiego, a w finale wspólna zabawa dla wszystkich mieszkańców. Tak karnawałowy czas spędzają mieszkańcy Lohmar. W tym wyjątkowym dla niemieckich obywateli czasie mieli okazję uczestniczyć żarowscy przedstawiciele. Burmistrz Leszek Michalak oraz radni Rady Miejskiej: Urszula Ganczarek i Tadeusz Dalgiewicz reprezentowali Żarów podczas wizyty w Lohmar, od 9 do 12 lutego.

Trwająca już kilka dobrych lat współpraca z naszymi miastami partnerskimi owocuje wieloma przedsięwzięciami. I bardzo mnie cieszy, że jest tak aktywna i funkcjonuje na wielu płaszczyznach. Podczas wizyty u naszych przyjaciół z Lohmar mieliśmy okazję uczestniczyć w jednodniowej, karnawałowej paradzie. Jej zakończeniem było zdobywanie niemieckiego Urzędu Miejskiego, a w finale piwo dla każdego, kto dostąpił tego zaszczytu – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Takie wizyty partnerskie to nie tylko wspólna zabawa. To przede wszystkim wymiana doświadczeń w zakresie kultury, edukacji, sportu czy rozwoju gospodarczego.

Współpraca z miastem partnerskim Lohmar jest bardzo aktywna i zawsze przynosi konkretne efekty. W minionym roku nasze szkoły uczestniczyły w wymianach międzynarodowych. Z wizytą w Lohmar byli także seniorzy z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To w końcu wymiana sportowych doświadczeń. Staramy się również utrzymywać stałe kontakty z niemieckimi strażakami. W kolejnych latach wspólnie z Lohmar planujemy zorganizować kolonie dla dzieci i młodzieży, a także zachęcić przedstawiciel naszych stowarzyszeń i piłkarzy do kontynuacji tej współpracy. Mam nadzieję, że i te plany uda się zrealizować – dodaje burmistrz Żarowa.

Żarów ma jeszcze dwa miasta partnerskie. Jest to Ujfeherto oraz Nymburk, z którymi współpraca partnerska jest nie mniej aktywna. Umowa partnerska pomiędzy Żarowem a Lohmar została podpisana w 2007 roku i od tego czasu zaowocowała wieloma ciekawymi inicjatywami.

(Magdalena Pawlik UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group