Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 769
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarów zagrał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wtorek, 12 stycznia 2016, 8:51
Autor: opr.red.
Żarów: Żarów zagrał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Fot. www.um.zarow.pl
W Żarowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku wyjątkowo głośno. Jasełka, licytacje, huczna zabawa w Gminnym Centrum Kultury i Sportu i mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych to obraz kilkugodzinnej imprezy w naszym mieście. W sumie żarowski sztab zebrał ponad 19 tysięcy złotych.

Tego dnia na ulicach Żarowa trudno było znaleźć osobę bez charakterystycznych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były zbierane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. - Mieszkańcy naszej gminy byli w tym roku ofiarni i bardzo chętnie wrzucali datki do puszek wolontariuszy. Z puszkami na ulice swoich miejscowości ruszyli nie tylko wolontariusze z Mrowin i Zastruża. Do żarowskiego sztabu dołączyli także mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej.

Nasi reprezentanci mieli ręce pełne roboty. Tym bardziej, że w tym roku znów graliśmy podwójnie, dla dzieci i seniorów. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie wolontariuszom, fundatorom gadżetów na licytację, uczestnikom, artystom i wszystkim, którzy wspierali świąteczną akcję w Żarowie - mówi szefowa żarowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Beata Jurczak.

Jako pierwsze świąteczne granie rozpoczęło Bajkowe Przedszkole w Żarowie. - Wśród atrakcji przygotowanych przez naszą placówkę były jasełka w wykonaniu pięciolatków, aukcja piernikowych serc, świątecznych ozdób i prac przygotowanych przez rodziców przedszkolaków, kiermasz kartek okolicznościowych, zabawy i konkursy. Nie zabrakło również słodkich pyszności w naszej świątecznej kawiarence - dodaje Mariola Król z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Na scenie Gminnego Centrum Kultury i Sportu wystąpili artyści w każdym wieku. Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chcieli zagrać wszyscy. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom za fanty przekazane na licytację i jeszcze bardziej tym, którzy je wylicytowali. Pamiętajmy, że nasz żarowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy gra do końca końca świata i o jeden dzień dłużej - dopowiadają Mateusz Michalak i Karolina Karpińska z Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group