Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowianie w Biegu Piastów

Niedziela, 8 marca 2020, 11:16
Autor: red
Żarów: Żarowianie w Biegu Piastów
Fot. Facebook Koło PTTK Żarodreptaki
W Jakuszycach odbyły się główne zmagania w ramach 44. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

Bieg Piastów to kilkanaście biegów dla każdego (wyczynowców, amatorów, młodzieży, dzieci, rodzin oraz miłośników biegania na nartach nocą), tysiące zawodników i wiele dodatkowych atrakcji.

W tej najstarszej i największej w Polsce imprezie narciarstwa biegowego co roku uczestniczy kilka tysięcy osób w różnym wieku, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Żarów nie mógł być nie zauważony na tej imprezie, ponieważ jako jedyna zorganizowana grupa posiadała transparenty z symbolami naszego miasta, a reprezentanci naszej gminy wzięli udział w biegu na dystansie 25 km.

- Cieszymy się, że co roku możemy rywalizować na trasach Biegu Piastów, biegu z którym związani jesteśmy od niemalże samego początku. Pierwszy start nastąpił w piątej edycji i tak przez blisko czterdzieści lat bawimy się biegówkami, zaszczepiając tą aktywnością fizyczną kolejne pokolenie – opowiada Bolesław Moryl, Prezes Miejskiego Koła PTTK Żarodreptaki.

W tym roku Żarów reprezentowała też duża grupa piechurów z koła PTTK Żarodreptaki, która powędrowała w stronę schroniska "Orle". Żarowscy biegacze dziękują Burmistrzowi Żarowa Leszkowi Michalakowi za kolejne już wsparcie finansowe ekipy narciarskiej.

Bieg Piastów należy do elity światowego narciarstwa biegowego, Ligi Worldloppet, organizacji skupiającej największe narciarskie biegi masowe na świecie.

FOTO: Facebook Koło PTTK Żarodreptaki

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group