Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowski przejazd śmierci – tragicznie zginęli dwaj mężczyźni

Sobota, 28 sierpnia 2010, 1:13
Aktualizacja: Sobota, 28 sierpnia 2010, 13:35
Autor: Karolina Osińska
Żarów: Żarowski przejazd śmierci –  tragicznie zginęli dwaj mężczyźni
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tuż przed godz. 23 w piątek doszło do dramatycznego i tragicznego w skutkach zdarzenia na przejeździe kolejowym w Żarowie. Dwaj mężczyźni wpadli pod jadący z niewielką prędkością pociąg relacji Jelenia Góra–Gdynia. Jeden z nich zmarł w karetce, drugi zaraz po przewiezieniu do szpitala.

- To było dokładnie o godzinie 22.57. Córka akurat wysyłała SMS-a – mówi nam jedna z podróżnych, jadąca z Wałbrzycha do Gdańska na wakacje.

Skład Tanich Linii Kolejowych przejeżdżał przez Żarów jak zwykle z prędkością ok. 30 km/h. Na torach z nieustalonych jeszcze przyczyn znaleźli się dwaj mężczyźni po czterdziestce. Jeden ze świadków zdarzenia twierdził w rozmowie z nami, że przechodzili oni przez remontowany przejazd kolejowy (prace toczą się w dzień na drugim torze), inny z kolei twierdził, że szli oni wzdłuż torowiska.

Pociąg uderzył w nich. Jednemu obciął nogi, drugiego potrącił. Maszynista wyhamował, a pasażerowie rzucili się, aby udzielić rannym pomocy. Ratowniczka medyczna opiekująca się grupą kolonistów opatrywała jednego z mężczyzn. Na miejscu pojawiły się dwie karetki – ze Świdnicy i z Jaworzyny Śląskiej. Jeden z mężczyzn znajdował się po jednej stronie składu, drugi – po drugiej.

- Nogę tego mężczyzny znalazłem dwadzieścia metrów od miejsca, w którym doszło do zdarzenia – powiedział nam podróżny z Wrocławia.

Pogotowie zabrało poszkodowanych do Latawca. Niestety – jeden z nich zmarł w karetce, drugi zaraz po przyjeździe do szpitala. Przyczyną śmierci prawdopodobnie były obrażenia wielonarządowe, ale dokładne przyczyny zgonów wyjaśni sekcja zwłok. Na miejscu tragedii pracuje policja i prokurator. Straż pożarna zabezpiecza miejsce zdarzenia.

- Tu często dochodzi do wypadków, kiedyś zginęła tu kobieta – powiedzieli nam mieszkańcy okolicznych domów.

Zobacz film:

O tym wydarzeniu piszemy też w artykule: Policja identyfikuje jedną z ofiar nocnej tragedii na przejeździe kolejowym w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group