Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1232
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żarowskie biegi

Środa, 29 września 2021, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: red
Żarów: Żarowskie biegi
Fot. UM Żarów
To było prawdziwe biegowe święto w naszym mieście.

Już po raz 6 odbyły się Żarowskie Biegi Strefowe. Biegacze, wśród których nie zabrakło zawodników z całej Polski, na sportowo uczcili jubileusz XX-lecia Żarowskiej Podstrefy Ekonomicznej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Tradycyjnie biegi zadedykowaliśmy także najmłodszym biegaczom, których do rywalizacji zachęcali rodzice, dziadkowie, opiekunowie. Medale młodym zawodnikom wręczali burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, radna Iwona Nieradka oraz Anna Suchodolska z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

W głównych biegach zawodnicy mieli do pokonania trasę 5 i 10 kilometrów. Wśród biegaczy nie brakowało również sportowców, którzy zdecydowali się wystartować na obydwu dystansach. Trasa, jak przyznawali sami zawodnicy, do najłatwiejszych nie należała, ale najważniejsza była wspólna rywalizacja fair play oraz dobra zabawa. Wszyscy zawodnicy mogli liczyć także na gorący doping kibiców, których tego dnia nie brakowało w Żarowie. Przed głównym startem trening z zawodnikami poprowadziła Marzena Zumba Team.

Na najlepszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 km czekały nagrody finansowe. W biegu głównym na dystansie 10 km nagrodziliśmy najlepsze małżeństwa. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park", wyłoniliśmy także najlepszych zawodników i zawodniczki strefy na dystansie 10 km. Nagrody zawodnikom wręczali burmistrz Leszek Michalak, wiceprezes WSSE „INVEST-PARK” Paweł Kurtasz oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Podczas Żarowskich Biegów Strefowych podziękowaliśmy także przedstawicielom zakładów funkcjonujących na strefie w Żarowie. Na miasteczku biegowym, które zlokalizowane było na boisku lekkoatletycznym do dyspozycji wszystkich uczestników były również stoiska sponsorów.

Wielkie ukłony dla wszystkich uczestników i sponsorów 6. Żarowskich Biegów Strefowych: Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów, Yagi Poland, Electrolux Żarów, TP Reflex Group, AKS Precision Ball Polska, Bridgestone, JAKO Polska, Centrum Pucharowe TM Świebodzice, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Kwiaciarnia Pan Tulipan.

Organizatorem Biegów było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Końcowe wyniki biegów znajdują się na stronie internetowej: https://wyniki.datasport.pl/results3437/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group