Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1159
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zatrzymali podpalacza

Wtorek, 14 grudnia 2021, 7:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: red
Świdnica: Zatrzymali podpalacza
Fot. UM Świdnica
Świdniccy policjanci zatrzymali 27–latka podejrzanego o dokonanie kilkunastu podpaleń na terenie Świdnicy. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów w tej sprawie. Decyzją sądu, 27–latek został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku prowadzonych czynności zatrzymali podejrzanego o serię podpaleń, które miały miejsce w listopadzie i grudniu na terenie Świdnicy.

Jak ustalili funkcjonariusze prowadzący sprawę zatrzymany 27-latek odpowiedzialny jest między innymi za podpalenie 11 kontenerów na odpady, mebli i odpadów w pomieszczeniach budynku wielorodzinnego na terenie miasta. Prowadzone w sprawie czynności pozwoliły także na przedstawienie 27-latkowi zarzutu dotyczącego pożaru przestrzeni piwnicznej w jednym z budynków wielorodzinnych na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał także zarzut dotyczący posiadania środków odurzających.

W trakcie zatrzymania mężczyzny, policjanci ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się ze zabezpieczona substancja to marihuana, której mężczyzna posiadał kilka porcji.

Sąd Rejonowy w Świdnicy, na wniosek Prokuratora Rejonowego, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group