Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 725
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław/Świebodzice: Zatrzymany za kradzież aparatu fotograficznego i laptopa

Środa, 27 lutego 2013, 9:35
Aktualizacja: 10:08
Autor: red
Wrocław/Świebodzice: Zatrzymany za kradzież aparatu fotograficznego i laptopa
Fot. KPP Świdnica
Po 40 minutach od włamania do sklepu we Wrocławiu w ręce policjantów ze Świebodzic wpadł mężczyzna, w samochodzie którego policjanci ujawnili aparaty fotograficzne i laptopa wartości 40 tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach patrolując ulice Świebodzic, zauważyli Fiata CC, który zatrzymał się w zaspie śniegu. Chcąc sprawdzić, czy kierującemu nic się nie stało, policjanci podeszli do samochodu. W aucie znajdował się tylko kierowca 31-letni mieszkaniec Świebodzic.

Jak się okazało podczas sprawdzenia kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, kierował pojazdem mimo posiadanego zakazu wydanego przez Sąd w Świdnicy, nie posiadał dokumentów pojazdu oraz jest osobą poszukiwaną listem gończym . Za jazdę bez uprawnień i brak dokumentów mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 600 złotych.

W trakcie kontroli samochodu policjanci ujawnili w nim torbę, w której znajdowały się aparaty fotograficzne, laptop oraz tłuczone szkło. Funkcjonariusze zabezpieczyli 8 aparatów fotograficznych i laptopa. Mężczyzna twierdził, że przedmioty te znalazł w Wałbrzychu.

Prawda wyglądała całkiem inaczej. O godz. 22.00 w jednym ze sklepów na Bielanach Wrocławskich sprawca dokonał włamania do sklepu. Wybijając szybę, tłukł szklane lady z których zabierał wystawiony sprzęt. Wartość strat została wyceniona na 40 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna został osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie, a następnie przetransportowany do Aresztu Śledczego.

Za czyn, którego się dopuścił może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group