Czytających: 1536

Świdnica: Zawody pływackie w Świdnicy

Poniedziałek, 23 maja 2016, 15:10
Aktualizacja: Środa, 25 maja 2016, 15:11
W Świdnicy odbyła się pierwsza edycja zawodów pływackich Neptun International Swimming Meeting.

W zawodach uczestniczyło ponad 230 zawodników z 21 klubów. Na zawodach u sąsiadów nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników KS Rekin Świebodzice reprezentowanych przez 14-osobową drużynę: rocznik 2006 – Kamila Świdnicka, Filip Glejzer i Jakub Gadacz, rocznik 2005 – Emilia Cajzer, Nadia Dańczak, Nadia Sacher, Mateusz Karniszewski i Igor Orłowski, rocznik 2004 – Maria Kutyło i Gracjan Giezek, rocznik 2003 – Maciej Jachym i Tymoteusz Kołaczek oraz rocznik 2002 – Marcelina Glejzer i Stanisław Tokarski.

Nasi zawodnicy zajęli w klasyfikacji medalowej 4. miejsce zdobywając 29 medali: 9 złotych, 8 srebrnych i 12 brązowych. Złote medale wywalczyli: Kamila Świdnicka – jeden, Marcelina Glejzer – dwa, Filip Glejzer – cztery, Gracjan Giezek – jeden, Maciej Jachym – jeden. Srebrny kolor zdobyli: Kamila Świdnicka – jeden, Marcelina Glejzer – jeden, Stanisław Tokarski – dwa, Maciej Jachym – jeden. Brązowe medale znalazły się na koncie zawodników: Emilia Cajzer – dwa, Maria Kutyło – jeden, Marcelina Glejzer – jeden, Gracjan Giezek – jeden, Maciej Jachym – trzy, Tymoteusz Kołaczek – jeden i Stanisław Tokarski – dwa. W konkurencji z finałem na 50 metrów grzbietem Filip Glejzer w pięknym stylu wywalczył pierwsze miejsce. W starszych rocznikach w memoriale 100 metrów stylem klasycznym Maciej Jachym zakończył konkurencję na trzecim miejscu, natomiast na 100 metrów stylem zmiennym Marcelina Glejzer wypływała srebro. Cała trójka w finale poprawiła czasy z eliminacji.

W trakcie zawodów rozegrano również konkurencje sztafetowe, którym towarzyszyły nie mniejsze emocje, jak podczas konkurencji z finałami. W konkurencji 4×50 m zmiennym zarówno dziewczęta (M.Kutyło, E.Cajzer, M.Glejzer, K.Świdnicka) jak i chłopcy (S.Tokarski, M.Jachym, G.Giezek, F.Glejzer) wywalczyli srebrne medale. W drugiej konkurencji sztafetowej 4x50m dowolnym (mieszane) nasze drużyny wywalczyły srebro (S.Tokarski, M.Kutyło, M.Jachym, E.Cajzer ) i brąz ( M.Glejzer, G.Giezek, F.Glejzer, K.Świdnicka).

Na zakończenie I edycji Neptun International Swimming Meeting nagrodzono najlepszych zawodników sobotnich zawodów w poszczególnych rocznikach. Pierwsze miejsce zajęli: Filip Glejzer, Kamila Świdnicka i Marcelina Glejzer oraz trzecie miejsce: Maciej Jachym i Stanisław Tokarski.