Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1091
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożarzysko: Zawody pożarnicze

Piątek, 1 lipca 2022, 9:22
Autor: red
Pożarzysko: Zawody pożarnicze
Fot. UM Żarów
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w sobotę, 25 czerwca na boisku sportowym w Pożarzysku odbyły się gminne zawody sportowo–pożarnicze.

Udział w zawodach wzięły wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej funkcjonujące na terenie gminy Żarów, a także młodzieżowe i kobiece drużyny pożarnicze. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe z wodą oraz sztafeta pożarnicza z przeszkodami, a dzieci i młodzież w torze przeszkód. W zawodach liczył się nie tylko czas, ale również poprawność wykonywania zadań, nad czym bacznie czuwała komisja sędziowska pod nadzorem głównego sędziego kpt. Łukasza Radziejewskiego. W drużynie seniorów I miejsce zajęło OSP Pożarzysko, II miejsce OSP Mrowiny, a III OSP Imbramowice.

- Nasi strażacy ochotnicy mają lepszą kondycję niż nie jeden wyczynowy sportowiec. Przy wysokiej temperaturze przebiegli kilka kilometrów i wylali hektolitry potu, za co należy im się wielki szacunek. Zawody były też świetną okazją nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności, ale również do integracji i przybliżenia strażackiej służby dzieciom oraz młodzieży. Gratuluję wszystkim drużynom – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Podczas zawodów świętowaliśmy także 75-lecie funkcjonowania jednostki OSP Pożarzysko. Z tej okazji życzenia, podziękowania oraz upominki na ręce prezesa OSP Pożarzysko Łukasza Brańki złożyli burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora. Jednostka powstała w 1946r., a wiosną 1949r. Zrzeszonych w niej było 15 osób. W marcu 1973r. otrzymała od DZCh w darze samochód bojowy, rok później wybudowano w czynie społecznym basen przeciwpożarowy. W 1999r. Została oddana do użytku nowa remiza z pełnym zapleczem socjalnym i dwoma boksami garażowymi. W kwietniu 2001r. OSP Pożarzysko uroczyście została uznana za jednostkę tworząc KSRG.

- Wszystkim druhom i druhnom składamy serdeczne podziękowania za codzienne realizowanie niezwykle trudnych i odpowiedzialnych zadań, ofiarność i poświęcenie na rzecz ratowania życia, zdrowia, mienia ludzkiego. Dziękujemy za te minione lata służby naszemu społeczeństwu – gratulowali burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Wydarzeniem towarzyszącym zawodom była zbiórka charytatywna prowadzona w ramach akcji „Przegoń raka dla dzieciaka”. Inicjatorką zbiórki była radna Zuzanna Urbanik.

WYNIKI ZAWODÓW:

Ćwiczenia bojowe:

I miejsce OSP Pożarzysko

II miejsce OSP Mrowiny

III miejsce OSP Imbramowice

Sztafeta pożarnicza:

I miejsce OSP Pożarzysko

II miejsce OSP Mrowiny

III miejsce OSP Kalno i OSP Żarów

Dzieci 0-12 lat:

I miejsce OSP Pożarzysko

II miejsce OSP Kalno

W grupie MDP 12-15 lat:

I miejsce OSP Wierzbna

II miejsce OSP Pożarzysko

III miejsce OSP Kalno

W grupie 15-18 lat:

I miejsce OSP Pożarzysko

W grupie kobiety:

I miejsce OSP Pożarzysko

II miejsce OSP Wierzbna

W grupie mężczyźni:

I miejsce OSP Pożarzysko

II miejsce OSP Mrowiny

III miejsce OSP Imbramowice

IV miejsce OSP Wierzbna

V miejsce OSP Kalno

VI miejsce OSP Żarów

VII miejsce OSP Buków

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group