Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 521
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zawody w piłce ręcznej

Wiadomości: Żarów
Niedziela, 8 listopada 2015, 11:19
Aktualizacja: 11:20
Autor: red
Fot. UM Żarów
W Kątach Wrocławskich odbyły się zawody towarzyskie w piłce ręcznej dziewcząt.

Wzięły w nich udział drużyna gospodarzy: SKS "Kąty Wrocławskie" (uczennice gimnazjum) i żarowski UKS "Głęboka Purpura."

W Kątach na 11 zawodniczek z Żarowa po raz pierwszy w barwach "GP" zagrało 8 dziewcząt. Tymi debiutantkami były: Klaudia Boguszewska, Martyna Chodurek, Klaudia Dubicka, Wiktoria Kowalska (SP Żarów), Natalia Piotrowska, Klaudia Skalska, Martyna Wichot i Zuzanna Wróbel (SP Żarów). Prócz nich grały: Aleksandra Buchowska, Małgorzata Kulig i Aleksandra Leśniowska.

Na rozgrywki złożyły się dwa mecze (mecz i rewanż) 2 x 10 min. toczonych według przepisów Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Biorąc pod uwagę masowy debiut oraz wyraźną przewagę fizyczną (wzrost, waga) to zwycięstwo gospodyń było "oczekiwane". Oczywiście rywalki miały również większe umiejętności. Ostateczne rezultaty: 4:11 (1:7) oraz 3:10 (1:5).

Po minięciu bardzo wyraźnej w pierwszej połowie pierwszego meczu tremy, dziewczęta z "Purpury" opanowały nerwy i zaczęły toczyć normalną, w miarę wyrównaną walkę, zmuszając przeciwniczki do zdecydowanie większego wysiłku. Przy docenieniu gry wszystkich zawodniczek "GP" to osobno należy wspomnieć o grającej w bramce Martynie Wichot, która mimo debiutu i bardzo krótkiego szkolenia, zagrała bez bojaźni i kompleksów, broniąc rzut karny.

Bramki dla "Purpury" zdobyły: Małgorzata Kulig (5) oraz Klaudia Boguszewska i Aleksandra Buchowska po 1. Transport zapewnili: Agnieszka Buchowska, Magdalena Leśniowska i Marian Podolak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group