Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1314
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Zbadają jakość powietrza

Wtorek, 19 lipca 2022, 9:34
Aktualizacja: 9:34
Autor: red
Gmina Świdnica: Zbadają jakość powietrza
Fot. Gmina Świdnica
Aż 4 gminne szkoły podstawowe znalazły się w gronie 1200 placówek w Polsce, które otrzymają bezpłatne urządzenia pomiarowe do monitorowania jakości powietrza – czujnik smogu oraz pakiet materiałów edukacyjnych, interaktywnych na temat smogu.

Projekt łączy edukację ekologiczną z doskonaleniem umiejętności cyfrowych i jest realizowany przez NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym (PAS).

W każdej placówce zostaną zainstalowane:

miernik jakości powietrza;
tablica LED do wyświetlania wyników pomiarów.
Dane pomiarowe będą dostępne również na stronie esa.nask.pl, a szkoły pojawią się na interaktywnej mapie. Następnie na bazie prowadzonych pomiarów w każdej ze szkół będą się odbywały zajęcia edukacyjne.

Zbierane dane będą punktem wyjścia do organizowania zajęć edukacyjnych, podczas których uczniowie dowiedzą się, czym jest smog i czym grozi oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Będą na bieżąco śledzić wyniki pomiarów i zobaczą, w jakim stopniu problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy ich najbliższej okolicy - informuje Sylwia Smok, koordynator projektu w SP w Witoszowie Dolnym. Oprócz placówki w Witoszowie Dolnym, takie urządzenia zostaną zainstalowane w szkole podstawowej w Grodziszczu, Pszennie i Mokrzeszowie.

Program Edukacyjna Sieć Antysmogowa jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group