Czytających: 1548

Wrocław: Zbierają szlify

Wtorek, 25 października 2011, 2:34
Aktualizacja: 2:35
We wrocławskim Klubie Szachowym Polonia w minioną sobotę 22 października odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach do lat 7. Udział w zawodach wzięło 93 młodych uczestników (80 chłopców i 13 dziewczynek). Na tej imprezie nie zabrakło oczywiście przedstawicieli powiatu świdnickiego.

Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Tempo gry wynosiło 30 minut na zawodnika. Wśród chłopców zwyciężył Szymon Skurniak (KSz SzachMistrz Kalisz, 6 pkt z 6), a wśród dziewcząt Barbara Dadełło (KSz Polonia Wrocław, 6 pkt z 6).

W turnieju mogły uczestniczyć dzieci spoza naszego województwa. Siedmioro z nich zajęło miejsce w pierwszej dwudziestce (w tym czworo w pierwszej piątce). Naturalnie więc rodzi się pytanie, czy formuła otwartych mistrzostw województwa jest właściwa. Świdnicę reprezentowało aż 16 osób, z tego 13 z Klubu Szachowego GAMBIT MDK Świdnica. Dla ponad połowy z nich był to pierwszy poważny turniej szachowy, w którym zdobyli cenne doświadczenia turniejowe. Najlepiej z szachistów broniących barw powiatu świdnickiego zaprezentował się Jakuba Dołharz (Goniec Żarów), który uplasował się a bardzo wysokiej szóstej lokacie.

Wyniki szachistów z GAMBITU MDK:
23. Fabian Supran, 4 pkt (na 6 możliwych)