Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów/Świdnica: Zbigniew Kaczorowski poddał się karze, Platforma wycofała rekomendację

Wtorek, 26 października 2010, 14:42
Aktualizacja: 22:22
Autor: KO
Żarów/Świdnica: Zbigniew Kaczorowski poddał się karze, Platforma wycofała rekomendację
W czwartek, 7 października, Zbigniew Kaczorowski (po prawej) został przedstawiony przez Roberta Jagłę jako kandydat na burmistrza Żarowa popierany przez PO.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przyłapany wczoraj na jeździe po pijaku Zbigniew Kaczorowski dobrowolnie poddał się karze. Z portfela straci teraz 1,5 tys. zł. Stracił też szansę na intratną posadę – Platforma Obywatelska wycofała rekomendację, jakiej mu udzieliła w kampanii wyborczej na włodarza gminy Żarów.

Zbigniew Kaczorowski, były dyrektor Żarowskiego Ośrodka Kultury, jechał wczoraj fiatem punto mając 2,15 promila alkoholu w organizmie. Gdzie jechał? Prawdopodobnie wcale nie na konwencję wyborczą Platformy Obywatelskiej (o niej piszemy: tutaj). Stracił panowanie nad kierownicą, wpadł do rowu. Na szczęście w czasie tego zdarzenia drogowego nic nikomu się nie stało. O tej kolizji pisaliśmy już wczoraj: tutaj.

Dziś, już na trzeźwo, przyznał się do jazdy pod wpływem alkoholu i dobrowolnie poddał się karze. - Ta kara to grzywna: pięćdziesiąt stawek dziennych po 20 złotych, a także nawiązka w kwocie 500 złotych na Państwową Straż Pożarną oraz i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres dwóch lat – wymienia starszy aspirant Katarzyna Czepil z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Od Roberta Jagły, przewodniczącego Powiatowej Platformy Obywatelskiej w Świdnicy, otrzymaliśmy następujące oświadczenie:

Komunikat prasowy dotyczący wycofania poparcia kandydatowi na Burmistrza Żarowa

W związku zaistniałą sytuacją dot. zdarzenia drogowego Kandydata na Burmistrza Żarowa, Platforma Obywatelska Powiatu Świdnickiego wycofuje swoje poparcie Panu Zbigniewowi Kaczorowskiemu.

Jednocześnie informuję, że w dniu 26 października 2010 r. w godzinach porannych Zbigniew Kaczorowski złożył na moje ręce, oświadczenie o rezygnacji z kandydowania funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Żarów. Złożył również pisemną rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej . Rezygnacja została przyjęta.

/-/ Robert Jagła
Przewodniczący Powiatowej Platformy Obywatelskiej w Świdnicy

Świdnica 26 października 2010 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group