Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 632
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbigniew Szczygieł oficjalnie rekomendowany na kandydata na prezydenta Świdnicy

Niedziela, 19 września 2010, 13:02
Aktualizacja: 22:20
Autor: Sven, KO
Wałbrzych: Zbigniew Szczygieł oficjalnie rekomendowany na kandydata na prezydenta Świdnicy
Fot. Sławomir Pawlik
Dolnośląskie władze Platformy Obywatelskiej spotkały się wczoraj w zamku Książ. Oficjalnie kandydatem na prezydenta Świdnicy został Zbigniew Szczygieł, a liderem listy PO Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w okręgu wałbrzyskim – Jerzy Tutaj.

Pierwszą piątkę na liście do sejmiku świdniccy dziennikarze poznali już w tym tygodniu na konferencji PO: Marianna Nawieśniak z Ząbkowic Śląskich, Dorota Gromadzka z Dzierżoniowa, Zbigniew Szczygieł ze Świdnicy, Jerzy Tutaj z Wałbrzycha i Zbigniew Piotrowicz z Kłodzka. Wczoraj dowiedzieliśmy się, kto będzie startował z „jedynki”. Prezentacji kandydatów dokonał Marszałek Sejmu i Przewodniczący Zarządu Regionu Dolnośląskiego Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna. Na prezydentów miast w regionie PO rekomendowała: Sławomira Piechotę we Wrocławiu, Marcina Zawiłę w Jeleniej Górze, Janusza Mikulicza w Legnicy, Ewę Drozd w Głogowie, Zbigniewa Szczygła w Świdnicy, Marka Wojnarowskiego w Lubinie i Dariusza Kwaśniewskiego w Bolesławcu. Kandydatury władze partii przyjęły jednogłośnie.

– To są ludzie godni zaufania, doświadczeni. Idą w tych wyborach po władzę, aby Dolny Śląsk po czterech latach sprawowania przez nich urzędów był regionem jeszcze lepszym i jeszcze ładniejszym, lepiej zorganizowanym i doinwestowanym. To będzie druga kadencja. Po ośmiu latach będziemy mogli powiedzieć, że to był wielki czas. Ci ludzie to gwarantują – mówił pełen wiary we własne słowa Marszałek Sejmu. W kwestii samej kampanii wyborczej zapewnił, że będzie ona „mocno regionalna”, mówiąca o problemach zwykłych ludzi, o szansach na ich rozwiązanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group