Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zblokowany

Sobota, 9 stycznia 2016, 8:53
Autor: opr.red.
Świdnica: Zblokowany
Fot. www.sm.swidnica.pl
O takiej zależności przekonał się kierujący pojazdem, którego samochód odmówił posłuszeństwa bezpośrednio przed sygnalizatorem, na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z Placem Wolności w Świdnicy.

Zdarzenie miało miejsce w dniu 4 stycznia ok. godz. 16:00. Przejeżdżający tamtędy zmotoryzowany patrol straży miejskiej zainteresował się pojazdem, który skutecznie blokuje i tamuje ruch kołowy w tym miejscu i wzdłuż całej Alei Niepodległości. Przyczyną jego unieruchomienia był akumulator.

Okazuje się, że w pojazdach wyposażonych w system „auto –stop” z chwilą gdy np. przed sygnalizatorem silnik w pojeździe samoczynnie się wyłącza, blokowane są hamulce oraz zamki. Zbyt słaby akumulator nie był w stanie ponownie uruchomić silnika, przez co nie został odblokowany system hamulcowy. Nie udało się również właścicielowi, bezpośrednio po awarii, podnieść pokrywy silnika. Dopiero po chwili zamek odpuścił i można było podłączyć przewody od radiowozu.

Gdy tylko hamulce puściły, nie czekając dłużej na podładowanie akumulatora, strażnicy przepchali pojazd w bezpieczne miejsce. Tu już na spokojnie została wezwana do samochodu pomoc drogowa, gdyż samo odpalenie silnika nie dawało żadnej gwarancji uruchomienia go po ponownym zatrzymaniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group