Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1138
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zdalna sesja

Piątek, 8 maja 2020, 9:48
Autor: red
Świebodzice: Zdalna sesja
Fot. UM Świebodzice
W poniedziałek 4 maja odbyła się planowa sesja Rady Miejskiej w Świebodzicach, która z uwagi na istniejącą sytuację epidemiologiczną została zorganizowana w formie obrad on–line.

Kilka dni wcześniej przesłano radnym pocztą elektroniczną instrukcję postępowania oraz skierowano do wszystkich zapytania, czy dysponują odpowiednim sprzętem: tj. komputerem, laptopem lub tabletem, a także słuchawkami i mikrofonem. Część radnych zdecydowała się na uczestniczenie z domu i wykorzystanie własnego sprzętu, pozostałych przybyłych do magistratu rozlokowano w pomieszczeniach Urzędu. Wcześniej dokonano również próby działania urzędowego sprzętu i systemu elektronicznego.

Po otwarciu obrad przez Przewodniczącą nastąpiło sprawdzenie obecności, które przebiegło sprawnie i bez zakłóceń. Pierwsze problemy pojawiły się podczas zabierania głosu przez obradujących. Zgłaszane trudności ze słyszalnością wypowiedzi oraz kłopoty z zabraniem głosu spowodowały, że zarządzono przerwę techniczną. Pomimo starań całego zespołu problemy ze sprzętem zaczęły się nasilać i podjęto decyzję o przerwaniu obrad i ich odłożeniu do 11 maja (poniedziałek).

Należy wziąć pod uwagę, że była to dla wszystkich nowa sytuacja. Wymagała szczególnej mobilizacji i skupienia. Technika w większości przypadków działała dobrze, a zawiódł najprawdopodobniej tzw. czynnik ludzki. Nie zamierzamy ani się usprawiedliwiać, ani nikogo obarczać winą. Wyciągając jednak wnioski w stosunku do własnych działań przeprowadzimy kolejne testy sprzętowe oraz zmienimy formę organizacji sesji tak, aby dalszy jej przebieg odbył się zdecydowanie sprawniej przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich form bezpieczeństwa. Słowa przeprosin kierujemy do osób, które oglądały pierwszą część sesji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group