Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1288
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zdecydujmy, na co pójdzie nasz podatek

Piątek, 27 stycznia 2012, 7:41
Aktualizacja: 7:46
Autor: red
Region: Zdecydujmy, na co pójdzie nasz podatek
Fot. użyczone
Podobnie jak w latach ubiegłych mamy okazję przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wsparcia organizacji .

"1%" tak w skrócie mówi się o podatku dochodowym od osób fizycznych, który podatnik może przekazać wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Możliwość tę wprowadziła ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, z 2003 r., a konkretne przepisy, kto i jak może przekazać 1% podatku znajdują się w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Za wniosek o przekazanie podatku uważa się podanie przez podatnika w zeznaniu podatkowym lub w korekcie zeznania numeru z Krajowego Rejestru Sądowego wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Aktualny, ogólnopolski wykaz organizacji, którym można przekazać 1% znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. A więc zanim wpiszemy numer KRS upewnijmy się, że wybrana przez nas organizacja jest uprawniona do otrzymania 1% za 2011 rok.

W składanym zeznaniu podatnik ma prawo podać dodatkowe informacje w rubryce "Informacje dodatkowe", które pomogą organizacjom rozdysponować pieniądze z 1%. Ponadto podatnik może wyrazić zgodę na podanie swoich danych osobowych organizacji pożytku publicznego. Pieniądze - 1% - podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekazuje urząd skarbowy do lipca roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

Termin składania zeznań dla ryczałtowców mija 31 stycznia oraz 30 kwietnia dla pozostałych podatników.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group