Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1025
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice/Dolny Śląsk: zDolny Grzegorz ze Świebodzic

Wtorek, 25 lutego 2014, 12:02
Aktualizacja: 12:05
Autor: red.
Świebodzice/Dolny Śląsk: zDolny Grzegorz ze Świebodzic
Fot. UM Świebodzice
Grzegorz Kaczmarek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach, jest jednym z najzdolniejszych młodych ludzi w Świebodzicach. Zdobył tytuł laureata konkursu wojewódzkiego "zDolny Ślązaczek", pokonując kolegów z całego regionu.

Zdolny Ślązaczek jest prestiżowym konkursem interdyscyplinarnym, wymagającym od uczestników popisania się umiejętnościami z zakresu wszystkich przedmiotów, których uczą się w szkole podstawowej. Należy łączyć wiedzę, kojarzyć fakty, popisać się umiejętnością rozwiązywania trudnych złożonych problemów. Rywalizacja składa się z kilku etapów.

W etapie wojewódzkim we Wrocławiu pojawiło się 85 najlepszych uczniów z całego regionu. Finał konkursu składał się z dwóch części: I - pisemnej i II - ustnej. Pisemne zadania, które rozwiązywali, nie były łatwe. Grzegorz podczas tej części konkursu świetnie radził sobie ze skomplikowanymi zadaniami matematycznymi, musiał też wykazać się wiedzę z gramatyki języka polskiego, napisać wywiad z bohaterem lektury, odpowiadać na pytania z dziedziny przyrody i historii.

7 lutego br. finaliści mieli do wykonania ostatnie konkursowe zadanie. Polegało ono na przedstawieniu prezentacji multimedialnej na dowolnie wybrany temat. Każdy uczestnik miał do dyspozycji 10 minut autoprezentacji oraz 5 minut rozmowy z komisją.

I tu nasz laureat mógł się popisać swoimi szerokimi zainteresowaniami, a są one naprawdę wszechstronne. To zarówno przedmioty matematyczne, jak i przyrodnicze, historyczne czy humanistyczno- artystyczne - Grześ jest członkiem szkolnego koła teatralnego i bierze udział w wielu przedstawieniach wokalno-muzycznych, występuje też z zespołem tańca narodowego i estradowego "Krąg".

Dlatego w prezentacji Grzegorz opowiedział po prostu o swoich pasjach, o miłości do muzyki, poprzez taniec i grę na gitarze. Prezentację zakończył jedną ze swoich ulubionych piosenek, która była swego rodzaju mottem i podsumowaniem wystąpienia. Komisja musiała być pod wrażeniem wystąpienia naszego szóstoklasisty, bo nagrodziła Grzegorza brawami i oceniła bardzo wysoko, gdyż uzyskał maksymalną ilość punków. Dzięki temu nasz uczeń jest zwolniony z obowiązku pisania sprawdzianu po szóstej klasie i tym samym jest pierwszym tegorocznym szóstoklasistą, który uzyskał z niego 40 pkt., bo taka jest główna nagroda tego konkursu. Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się w kwietniu na uroczystej Gali Laureatów we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy Grzegorzowi, dyrekcji szkoły, nauczycielom i rodzicom.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group