Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 678
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zespół Szkół w Strzegomiu nagrodzony za działania prospołeczne przez kuratora oświaty

Piątek, 2 lutego 2018, 13:54
Autor: red
Strzegom: Zespół Szkół w Strzegomiu nagrodzony za działania prospołeczne przez kuratora oświaty
Fot. UM Strzegom
30 stycznia br. dyrektor Zespołu Szkół w Strzegomiu Robert Wójtowicz wraz z pedagogiem Moniką Kozłowską i przedstawicielką Samorządu Uczniowskiego Oliwią Bodziany odebrali z rąk kuratora oświaty we Wrocławiu Romana Kowalczyka CERTYFIKAT „ SZKOŁA Z ŻYCIEM”.

Certyfikaty zostały przyznane szkołom ponadgimnazjalnym z terenu województwa dolnośląskiego za realizację projektu DOLNOŚLĄSKA# KOMÓRKOMANIA. Program promował ideę rejestracji młodych osób do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Głównym celem było rozbudzenie świadomości młodzieży, jak ważne i cenne jest świadome zarejestrowanie się w bazie DKMS. Fundacja zajmuje się rejestracją potencjalnych dawców komórek macierzystych oraz koordynuje działania między biorcą i dawcą. Uczniowie Zespołu Szkół podczas prelekcji i pogadanek dowiedzieli się, jak wygląda rejestracja potencjalnych dawców, procedura poboru komórek macierzystych i proces ratujący życie biorcą. Uczniowie naszej szkoły przeprowadzili akcję informacyjną na ulicach Strzegomia oraz akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Zespół Szkół w Strzegomiu od 2007 roku uczestniczy w projektach skierowanych na ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Uczniowie bardzo chętnie od wielu lat oddaja krew podczas organizowanych w szkole akcji. Współpracujemy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, organizując zbiórki krwi oraz lekcje i pogadanki pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”. Kształtujemy w ten sposób postawy prospołeczne naszych uczniów oraz szerzymy ideę honorowego krwiodawstwa. W 2016 r. otrzymaliśmy wyróżnienie za udział w Kampanii Społecznej promującej transplantologię, uczestnicząc w projekcie „DRUGIE ŻYCIE – TRANSPLANTACJA masz dar uzdrawiania”.

Uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu okazują wielką wrażliwość na potrzeby innych ludzi i bardzo aktywnie włączają się we wszystkie działania mające na celu ratowanie zdrowia i życia osób potrzebujących. Za to wszystko dziękujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group