Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 878
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zgłosił kradzież auta. Chciał wyłudzić odszkodowanie

Sobota, 18 lutego 2012, 9:33
Aktualizacja: 9:34
Autor: red
Świdnica: Zgłosił kradzież auta. Chciał wyłudzić odszkodowanie
Fot. red
Policjantom opowiedział całkiem wiarygodną historię. Po kilkunastu wnikliwych pytaniach okazało się, że zaczął gubić się w zeznaniach. Wtedy wyszło na jaw, że złożył fałszywe zawiadomienie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy realizując czynności w sprawie kradzieży samochodu osobowego Jeep Compas, zatrzymali dwóch mężczyzn. Policjanci dzięki wnikliwej pracy operacyjnej i licznym sprawdzeniom, ustalili, że przestępstwo popełnił sam zgłaszający. Polegało ono na złożeniu zawiadomienia w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy o niezaistniałym na naszym terenie przestępstwie. Tym samym mężczyzna chciał wyłudzić odszkodowanie za kradzież samochodu w wysokości 58 tysięcy złotych na szkodę firmy ubezpieczeniowej.

W trakcie prowadzonych czynności zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani i przyznali się do oszustwa.
Obaj zostali już doprowadzeni do Prokuratury. Wobec 32 letniego mieszkańca Nowej Rudy zastosowane zostało poręczenie majątkowe w wysokości 10 000 złotych, natomiast właścicielowi samochodu przedstawiony został zarzut oszustwa, za który grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Na podkreślenie zasługuje fakt iż mężczyzna powiadomił o przestępstwie, które nie miało miejsca, za które może grozić kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group