Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zielona energia w Witoszowie Dolnym

Wiadomości: Witoszów Dolny
Piątek, 6 marca 2015, 12:32
Aktualizacja: 14:34
Autor: red.
Fot. użyczone
Każdego roku sukcesywnie realizowane są potrzeby wynikające z rozbudowy oświetlenia drogowego na terenie gminy Świdnica. Kolejne 19 nowych punktów świetlnych pojawiło się we wsi Witoszów Dolnym. Tym razem są to lampy fotowoltaiczne, wykorzystujące energię słoneczną.

Jest to nowatorski projekt, dzięki któremu gmina poszła w kierunku wykorzystania elementów energii odnawialnej. Rok wcześniej 5 słupów z oświetleniem fotowoltaiczne zostało zamontowane w Bystrzycy Górnej. Kolejne 19 lamp pojawiło się we wsi Witoszów Dolny. Takie rozwiązanie ma również na celu pokazanie gospodarstwom indywidualnym, że fotowoltaikę można wykorzystywać w domach prywatnych, nie płacąc za energię elektryczną i mieć dzięki temu oświetlenie. Energia zgromadzona w ciągu dnia w akumulatorach będzie w nocy zasilać lampy.

Koszt 19 szt. słupów oświetleniowych ze źródłami światła i montażem oświetlenia wyniósł 106 tys. zł. Sterowanie oświetleniem odbywa się automatycznie za pomocą czujników zmierzchu.

Montaż nowych lamp ma znaczący wpływ na poprawę poziomu bezpieczeństwa ogólnego i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto zastosowanie nowych rozwiązań ogranicza koszty eksploatacji oświetlenia ulicznego i jest przedsięwzięciem proekologicznym, pozwalającym na zmniejszenie zanieczyszczenia atmosfery – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group