Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 526
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zimowisko w strzegomskiej "Trójce"

Piątek, 24 lutego 2017, 14:13
Autor: red
Strzegom: Zimowisko w strzegomskiej "Trójce"
Fot. UM Strzegom
W wyniku wygranego konkursu na organizację wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży, Stowarzyszenie Pedagogów i Psychologów Gminy Strzegom otrzymało dofinansowanie w wys. 9 000 zł ze środków publicznych naszej gminy.

Dzięki pozyskanym środkom po raz kolejny zorganizowano zimowisko dla 105 dzieci
z 6 szkół. Zimowy wypoczynek trwał od 13 do 17 lutego. Zajęcia odbywały się w godzinach od 9.00 do 14.00.

Przez pięć dni, dzięki uprzejmości i gościnności dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 p. Agnieszki Łukaszonek mogliśmy korzystać z pomieszczeń szkolnych, w których odbywały się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień, zajęcia sportowe, turnieje międzyszkolne, gry zespołowe, zabawy ogólnorozwojowe, konkursy.

W pierwszym dniu zimowiska odbyło się spotkanie z policjantem i strażakiem, na którym dzieci były poinstruowane jak bezpiecznie spędzać czas w okresie zimowym. Przedstawicielka SANEPIDU przygotowała ulotki oraz film instruujący dzieci jak ustrzec się chorób zakaźnych.

Podczas pobytu na zimowisku dzieci uczestniczyły w wycieczce na krytą pływalnię w Żarowie oraz zwiedziły obiekty zabytkowe naszego miasta w tym Wieżę Targową. Wzięły udział w seansie filmowych w SCK, a także w zajęciach na lodowisku. Dodatkową atrakcją były warsztaty Qullingu.

Zabawom na hali, lodowisku i pływalni nie było końca, towarzyszyły im salwy śmiechu i mnóstwo beztroskiej dziecięcej radości. Spotkania stały się okazją do poznania przez dzieci różnych form aktywnego spędzania czasu wolnego, integracji i nawiązywaniu przyjaźni. Codziennie, po zajęciach, wszystkie dzieci korzystały z ciepłego posiłku, nie brakowało też amatorów bułek dostarczonych przez FSB w Strzegomiu, które po zajęciach na lodowisku i basenie rozchodziły się błyskawicznie.

Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania władzom miasta, dyrektorom PSP nr 3 i SCK oraz Panu Prezesowi piekarni FSB w Strzegomiu za życzliwą współpracę i okazane wsparcie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group