Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Złote Gody w gminie Świdnica

Piątek, 15 czerwca 2018, 9:33
Autor: red
Gmina Świdnica: Złote Gody w gminie Świdnica
Fot. Gmina Świdnica
Pół wieku temu Państwo Krystyna i Bolesław Bobowscy z Grodziszcza, Maria i Ewald Pietrzakowie z Witoszowa Dolnego oraz Danuta i Edward Dąbrowscy z Opoczki złożyli swoją przysięgę małżeńską. 50 lat później, z rąk wójt gminy Świdnica odebrali medale prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

- 50 lat temu przyrzekliście sobie wzajemnie, że uczynicie wszystko, aby Wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Fakt, że spotkamy się z Państwem po 50 latach, na tej pięknej uroczystości świadczy o tym, że w związku znaleźliście miłość, a także umiejętność wzajemnego przebaczania – mówiła Dorota Kruźlak, kierownik USC w Świdnicy.

9 czerwca swoje jubileusze w USC Świdnica świętowały zarówno pary z gminy jak i miasta Świdnica. Ten piękny jubileusz po raz kolejny był okazją do uhonorowania Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pary, które spędziły pięćdziesiąt lat i więcej w związku małżeńskim. Aktu dekoracji Państwa: Bobowskich, Dąbrowskich i Pietrzaków dokonała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.
- Za każdym razem z ogromną radością, ale i wzruszeniem uczestniczę w tych uroczystościach jubileuszowych. Wasze wspólne życie jest dowodem na to, że warto i można spędzić ze sobą wiele lat jeżeli tylko się chce. Egzamin z zycia zdaliście na szóstkę, a może szóstkę z plusem. Jesteście wzorem dla kolejnych młodych pokoleń, a dla waszych dzieci i wnuków, prawnuków doskonała szkołą życia rodzinnego. Wasze małżeństwa to wasz ogromny sukces. Na przestrzeni wspólnie spędzonych lat daliście przykład prawdziwej miłości, oddania drugiemu człowiekowi, tego co jest najbardziej wartościowe. Życzę Państwu nade wszystko zdrowia, abyście każdą chwilę spędzali w gronie tych, których kochacie – mówiła wójt Teresa Mazurek.

Co gwarantuje tak udane życie? Według jubilatów nie ma jednej recepty na długotrwały, szczęśliwy związek. W życiu zawsze należy umieć znaleźć kompromis.
- Czasem trzeba coś przemilczeć, wybaczyć, wyciągnąć rękę na zgodę. Bywały dobre i złe chwile, ale nigdy nie przestaliśmy się kochać – podkreślali jubilaci z gminy Świdnica.

Informujemy, że pary małżeńskie, które obchodziły już swój jubileusz złotych godów małżeńskich, a dotąd nie otrzymały medali, mogą również otrzymać takie odznaczenia. W tym celu należy skontaktować się z USC w Świdnicy osobiście, lub tel. 74 856 29 11.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group