Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1229
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Złoto dla naszych

Piątek, 18 września 2020, 9:47
Aktualizacja: 9:48
Autor: red
Świdnica: Złoto dla naszych
Fot. ŚKPR Świdnica
Znakomicie spisała się reprezentacja Dolnego Śląska na rozgrywanych na Lubelszczyźnie finałach XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zespół z kilkoma świdniczaninami w składzie i prowadzony między innymi przez szkoleniowca naszego klubu Wiesława Iwanio zdobył złoty medal!

Turniej od 11 do 16 września odbywał się w Zamościu i Nieliszu. W drodze po tytuł Dolnoślązacy stoczyli sześć pojedynków. Najpierw w fazie grupowej pokonali Zachodniopomorskie 21:14, Kujawsko-Pomorskie 19:16 oraz po konkursie rzutów karnych Wielkopolskie 19:19 k. 4:3. W fazie play-off natomiast ograli Łódzkie 34:33, Mazowieckie 35:33 i wreszcie w wielkim finale Małopolskie 39:32. Małopolanie sięgnęli po srebrny medal. mazowsze zdobyło brąz.

W reprezentacji Dolnego Śląska zagrał zawodnik naszego klubu Aleksander Kuprin oraz kilku wychowanków ŚKPR-u, aktualnie występujących w innych klubacj: Łukasz Szporko (Siódemka Miedź Legnica) i Hubert Barcik (Zagłębie Lubin). Ten ostatni został wybrany najlepszym srodkowym rozgrywającym turnieju. Warto nadmienić, że w kadrze Dolnego Śląska regularnie bywał też inny gracz ŚKPR-u Wiktor Szymanowski. Udział w turnieju finałowym wykluczyła jednak kontuzja ręki w ostratniej fazie przyotowań do imprezy.

Obok Wiesława Iwanio trenerami kadry byli Karol Głośniak i Mieczysław Olejnik.

W kategorii dziewcząt w OOm triumfował Śląsk przed Pomorzem i Mazowszem.

Źródło: SKPR Świdnica

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group