Czytających: 1793

Strzegom: Złoty chłopak ze Strzegomia

Środa, 15 czerwca 2016, 14:34
W Łodzi odbył się Otwarty Puchar Polski – VI Międzynarodowe Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w judo.

W zawodach wystartowało 350 zawodników z ponad 80 klubów z całej Polski oraz wielu krajów Europy.

Sekcja Judo Startu Strzegom wystawiła do zawodów jednego zawodnika. W kategorii mężczyzn 66 kg - Krystiana Perchuna, który kolejny już raz w tym roku pokazał wysoką klasę i nieprzeciętne możliwości. Krystian nie dał swoim przeciwnikom żadnych szans i udowodnił swoją supremację w tej kategorii wiekowej i wagowej. Wszystkie pięć walk zakończył przed czasem i tym samym zajął pierwsze miejsce w Pucharze Polski, a także umocnił się na pierwszym miejscu w rankingu Młodzików PZJudo w wadze 66 kg. Wielkie podziękowania dla naszego judoki za piękne pojedynki i dla jego trenera - Andrzeja Rozwałki za świetne wyszkolenie zawodnika.

W tym samym dniu dwóch judoków Startu wybrało się do Nowego Bydzowa w Czechach na międzynarodowy turniej dzieci w judo. W zawodach wystartowało ok. 800 judoków z niemal całej Europy. W kat. U11 Grzegorz Wąsowski zajął 3. miejsce, a w kat. U9 Adrian Heil uplasował się tuż za podium.