Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region/Kraj: Zmiana czasu na zimowy

Sobota, 29 października 2011, 19:56
Aktualizacja: Niedziela, 30 października 2011, 8:44
Autor: Sven
Świdnica/Region/Kraj: Zmiana czasu na zimowy
Fot. Sven
Tej nocy zmieniamy czas letni na zimowy. Zegary należy cofnąć z godziny trzeciej na drugą w nocy.

Czas zimowy pozostanie do 25 marca. Wtedy o drugiej w nocy nastąpi przesunięcie wskazówek z powrotem o godzinę do przodu.

Podobno dzięki tym zabiegom powstają jakieś korzyści gospodarcze. Problem jednak polega na tym, że wciąż nie brakuje krytyków manipulowania czasem twierdzących, że powodują jedynie chaos komunikacyjny i rozchwianie zdrowotne u ludzi i zwierząt.
Niektórzy eksperci ekonomiczni, jak Jeremi Mordasewicz z PKPP Lewiatan, uważają, ze dla polski zmiana czasu nie przynosi istotnych korzyści (PAP).

Czasu na zimowy nie zmieni Rosja, Białoruś i Naddniestrze (region autonomiczny Republiki Mołdawii). Nie wiemy do końca czy ze względów gospodarczych czy może politycznych. W Europie nie zrobi tego jeszcze tylko Islandia. Kraje należące do Unii Europejskiej zmieniają czas, bo wymusza to dyrektywa unijna z 2001 roku. W Polsce dodatkowo regulowane jest to rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów.

Wielkimi zwolennikami regulacji czasu są Japończycy, którzy wyliczyli o ile tysięcy ton dwutlenku węgla mniej dostaje się dzieki temu do atmosfery i ile zaoszczędza się paliw.

A tak na marginesie, ciekawe czy jest ktoś, kto nastawia sobie budzik, by wstać właśnie na moment zmiany czasu i dopełnić formalności zgodnie z dyrektywą i rozporządzeniem premiera?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group