Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza komunalnego w Żarowie

Czwartek, 27 października 2016, 16:05
Aktualizacja: 18:07
Autor: red
Żarów: Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza komunalnego w Żarowie
Fot. UM Żarów
Za kilka dni obchodzić będziemy dzień Wszystkich Świętych. To przede wszystkim czas zadumy i refleksji, ale także wzmożonego ruchu na drogach, zakupów i porządkowania grobów bliskich. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać również o bezpieczeństwie.

Jest to również okres, w którym wzrasta zagrożenie przestępstwami oraz wykroczeniami. - Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych, a czasami cennych przedmiotów. W czasie porządkowania grobów nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych osób. Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży. Odwiedzając groby 1 listopada zwróćmy szczególną uwagę na pieniądze i dokumenty. Nie przechowujmy gotówki w zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek. Pamiętajmy o czasowej zmianie organizacji ruchu w rejonie cmentarza. Parkujmy samochód w miejscach wyznaczonych pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. Udając się na cmentarz zabierzmy z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty, samochód zamknijmy uruchamiając urządzenia alarmowe. W tym szczególnym dniu na drogi wyjedzie mnóstwo tzw. "niedzielnych kierowców", zachowajmy zatem szczególną ostrożność - mówi Katarzyna Wilk komendant policji w Żarowie.

W rejonie cmentarza komunalnego w Żarowie zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego. - W związku z przypadającym na wtorek, 1 listopada Świętem Zmarłych w rejonie cmentarza komunalnego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wjazd na cmentarz obowiązywał będzie od ulicy Armii Krajowej, wyjazd natomiast zmodernizowaną niedawno drogą za cmentarzem - informuje Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od 28 października do 2 listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group