Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1280
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieśnica: Zmiany w Wieśnicy

Wtorek, 23 czerwca 2020, 15:24
Autor: red
Wieśnica: Zmiany w Wieśnicy
Fot. UM Strzegom
Najmłodsi mieszkańcy Wieśnicy doczekali się pięknego i kolorowego placu zabaw. To wspaniały prezent z okazji "Dnia Dziecka". – Byliśmy ostatnią wsią w naszej gminie, która nie miała placu zabaw – podkreśla Marek Czyczerski, sołtys Wieśnicy.

Budowa placu zabaw to pierwszy etap zagospodarowania działki w Wieśnicy na potrzeby terenu rekreacyjno - sportowego. Inwestycja kosztowała ok. 82 tys. zł. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo GRUPA HYDRO Spółka z o. o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Mosinie.

Zakres robót budowlanych obejmował m. in.: wykonanie bezpiecznej nawierzchni z piasku i ogrodzenia z bramą i furtką. Ponadto zamontowano piaskownicę, ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery. Wielką atrakcją są różnorodne urządzenia zabawowe: huśtawka podwójna + bocianie gniazdo, zestaw sprawnościowy ze zjeżdżalnią, zestaw sprawnościowy ze ścianką wspinaczkową, huśtawka wagowa 4-osobowa, bujak sprężynowy i zestaw zabawowy (grzybki).
- Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu powstania w naszej wsi placu zabaw, a to jeszcze nie wszystko. W II etapie wybudowana zostanie siłownia zewnętrzna, boisko do uprawiania koszykówki lub siatkówki oraz stanica rowerowa. Będzie można tam zrobić sobie np. grilla. Zagospodarowanie działki świetnie komponuje się z budowaną aktualnie ścieżką rowerową na trasie Strzegom-Wieśnica. Już teraz zapraszamy strzegomian i turystów na rowerach do skorzystania z naszej oferty spędzenia wolnego czasu. Warto jeszcze podkreślić, że byliśmy ostatnią wsią w naszej gminie, która nie miała placu zabaw - informuje Marek Czyczerski, sołtys Wieśnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group