Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1122
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zmienia się ulica Wodna

Poniedziałek, 7 lutego 2022, 7:18
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Strzegom: Zmienia się ulica Wodna
Fot. UM Strzegom
Trwają prace związane z budową drogi gminnej – ul. Wodnej w Strzegomiu. Zadanie o wartości ok. 2,1 mln zł realizuje Firma P.P.U.H. "DROG–ZIEM" ze Stanowic.

Do niedawna w tym miejscu było klepisko, którym ciężko było przejechać, zwłaszcza po obfitych opadach deszczu. Teraz sytuacja zmieni się diametralnie, co w kontekście powstających tam jak "grzyby po deszczu" domków jednorodzinnych i mieszkających tam strzegomian, jest bardzo ważnym aspektem.

Warto podkreślić, że strzegomski samorząd otrzymał na to zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (edycja 2021). Wartość przyznanej dotacji wynosi ok. 970,54 tys. zł. W ramach inwestycji przewidziano budowę chodników miejsc parkingowych, kanalizacji deszczowej i teletechnicznej oraz oświetlenia LED.

- Do tej pory zostały wykonane miejsca postojowe oraz kanalizacja deszczowa i teletechniczna. W dalszym ciągu trwają prace związane z budową chodników, oświetlenia oraz jezdni asfaltowej - informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. - Przy projektowaniu zadbano również o poprawę bezpieczeństwa przechodniów - w tym celu w pobliżu skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów zaprojektowano przejście dla pieszych z dedykowanym doświetleniem - dodaje

Zakończenie całości zadania planowane jest na koniec kwietnia tego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group