Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Znaczek turystyczny z Katedrą św. Stanisława i Wacława

Niedziela, 19 sierpnia 2018, 15:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 9:21
Autor: red
Świdnica: Znaczek turystyczny z Katedrą św. Stanisława i Wacława
Fot. UM Świdnica
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią do sprzedaży trafił kolejny znaczek turystyczny wydany przez Urząd Miejski we współpracy ze spółką Znaczki Turystyczne ze Złotego Stoku.

Tym razem na drewnianym krążku widnieje wizerunek Katedry pw. św. Stanisława i Wacława – monumentalnej budowli wpisanej na listę Pomników Historii. Można go kupić w punkcie Informacji Turystycznej mieszczącej się na świdnickim Rynku. Kolekcjonerzy zapłacą za niego 8 zł.

Jesienią do tej kolekcji – zgodnie z zapotrzebowaniem turystów kolekcjonerów – dołączą trzy kolejne znaczki – jeden z wpisanym na listę UNESCO Kościołem Pokoju, drugi z domem „Czerwonego Barona” i trzeci z Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Znaczek turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, jest więc w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, w porównaniu z innymi w większości prefabrykowanymi produktami. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

Znaczki turystyczne są kolekcjonowane przez turystów i krajoznawców z Polski i Europy. Istnieje na nie swoista moda. Znajdują się już w piętnastu państwach Europy! W państwach tych działają kluby zrzeszające kolekcjonerów znaczków, organizowane są specjalne spotkania „zbieraczy” i wspólne wyjazdy po nowe znaczki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group