Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Znaczne ilości narkotyków

Niedziela, 8 października 2023, 9:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 października 2023, 10:49
Autor: red
Świdnica: Znaczne ilości narkotyków
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali mężczyznę, który w miejscu swojego zamieszkania posiadał znaczne ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 3 tysiące porcji narkotyków wśród których była m.in. marihuana i metamfetamina oraz 7 krzewów konopi innych niż włókniste w różnej fazie wzrostu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 37- latka, który w miejscu zamieszkania na terenie gminy Strzegom miał posiadać narkotyki.

W trakcie pierwszych czynności przy mężczyźnie policjanci ujawnili kilka woreczków z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego oraz z zawartością białego proszku. Pierwsze badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to marihuana i meamfetamina.

Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny przyniosły kolejne ujawnione porcje narkotyków.

Dalsze czynności pozwoliły także na zabezpieczenie 7 krzewów konopi innych niż włókniste w rożnej fazie wzrostu, które uprawniane były w zakrzaczonym terenie posesji.

Łącznie zabezpieczono blisko 3 tysiące porcji narkotyków oraz 7 krzewów konopi innych niż włókniste w różnej fazie wzrostu.

37-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie min uprawy, posiadania znacznych ilości oraz udzielania innej osobie środka odurzającego celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group