Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Znikają kolejne reklamy

Środa, 26 lipca 2017, 9:52
Autor: red
Świdnica: Znikają kolejne reklamy
Fot. UM Świdnica
Z przestrzeni miejskiej z miesiąca na miesiąc znikają kolejne, nielegalne, szpetne bądź nieodpowiednie nośniki reklam. To efekt konsekwentnie realizowanych założeń zawartych w przyjętej w 2016 roku polityki reklamowej.

Pracownicy Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury Urzędu Miejskiego w Świdnicy od września ubiegłego roku skutecznie korzystają z nowych narzędzi prawnych w celu uporządkowania wspólnej przestrzeni w mieście. W ostatnich tygodniach zniknęły szyldy i bilbordy z budynku przy ul. Łukowej 1, Rynek 32, Spółdzielczej 14, Stamma 8, Wałbrzyskiej 52 czy z okolic ronda Westerplatte/Lipowa. W większości były to nośniki reklam umieszczone bez odpowiednich zezwoleń, bądź były niezgodne z wytycznymi w zakresie ich rozmieszczenia i formy.
- Nie możemy zaburzać naszej wspólnej przestrzeni pstrokatymi szyldami czy reklamami, które nasze zabytki po prostu zasłaniają. Dobrze, że właściciele firm to rozumieją i współpracują z nami. Wspólnie zmieniamy obraz naszego miasta na lepszy – podkreśla Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

- Nikogo, kto chce z nami współpracować nie zostawiamy bez odpowiedniego wsparcia. Stawiamy na dialog z przedsiębiorcami i podpowiadamy im, w którym kierunku powinni iść chcąc umieścić szyld reklamowy czy baner – zaznacza Małgorzata Osiecka, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury.

Urząd od kilku miesięcy prowadzi intensywną kampanię informacyjną skierowaną do wszystkich podmiotów gospodarczych na terenie miasta. Uruchomiona została specjalna strona internetowa, na której znajdują się wszelkie informacje odnośnie prowadzonej polityki reklamowej, działań miasta, zasad umieszczania reklam czy aktów prawnych. Funkcjonuje także galeria dobrych praktyk, gdzie przedstawiono reklamy, które mogą służyć jako przykład dobrych, estetycznych i zgodnych z wszelkimi regułami prawa rozwiązań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group