Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zobaczyły jak pracuje policjant

Sobota, 23 września 2023, 9:22
Aktualizacja: 13:23
Autor: red
Świdnica: Zobaczyły jak pracuje policjant
Fot. KPP Świdnica
Dzieci z Przedszkola Językowego AbraCadabra w Świdnicy odwiedziły miejscowych policjantów. W trakcie wizyty maluszki zwiedziły budynek komendy oraz zobaczyły z bliska jak pracują policjanci.

Jak wygląda komenda Policji od środka? Kto w niej pracuje? W jaki sposób bezpiecznie spędzać czas? Podczas wizyty na te i jeszcze inne pytania odpowiadał młodszy aspirant Michał Rzepecki.

Głównym celem wizyty najsłodszych z Przedszkola Językowego AbraCadabra w Świdnicy było poznanie jednostki Policji przy ulicy Jagiellońskiej 23 w Świdnicy i pracujących tam osób. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne pomieszczenia, a w rolę przewodnika po całej komendzie wcielił się młodszy aspirant Michał Rzepecki

Oprócz możliwości obejrzenia od kuchni codziennego życia komendy, najmłodsi mieli możliwość obejrzenia z bliska pracy technika kryminalistyki, który opowiedział, czym się zajmuje oraz w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi zabezpiecza ślady. Każdy przedszkolak otrzymał także na pamiątkę kartę z odciskami własnych linii papilarnych, które sam zabezpieczył.

W trakcie spotkania dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group