Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zobowiązanie do 2025 roku

Sobota, 15 maja 2010, 14:42
Aktualizacja: Niedziela, 16 maja 2010, 10:10
Autor: KO
Świdnica: Zobowiązanie do 2025 roku
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wiele pytań na temat wczorajszego zobowiązania prezydenta i grupy radnych otrzymaliśmy od Państwa. Na prośbę Internautów publikujemy pełną treść oświadczenia, które zostało wczoraj zaprezentowane przez przewodniczącego rady miejskiej Michała Ossowskiego. Prezydent Wojciech Murdzek i grupa związanych z nim radnych zobowiązuje się do 2025 roku nie dopuszczać do zmian, które byłyby możliwe, gdyby wczoraj na sesji uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Leśnej.

Po sześciogodzinnej dyskusji na temat planu okazało się, że dziesięcioro polityków podjęło następujące zobowiązanie:

Świdnica 14.05.2010

ZOBOWIĄZANIE

Prezydent Miasta Świdnica oraz wymienieni poniżej Radni Miasta Świdnica kierując się troską o rozwój miasta oraz uwzględniając opinie i oczekiwania obywateli dotyczące realizacji projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Leśna” podejmują zobowiązanie następującej treści:

W przypadku uchwalenia przez Radę Miejską miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy „Leśna” w wersji przygotowanej na XLV sesję w dniu 14.05.2010 zobowiązujemy się, że:

1. Co najmniej do dnia 14.05.2025 roku nie będziemy inicjować, przygotowywać, głosować za i w jakikolwiek sposób wspierać działań prowadzących do likwidacji któregokolwiek ogrodu działkowego położonego na terenie objętym planem „Leśna” w celu uzyskania terenu pod inwestycje mieszkaniowe lub usługowe. Jeśli w tym okresie działania takie podejmą inne osoby, podczas ewentualnych głosowań w Radzie Miejskiej głosować będziemy przeciwko takim propozycjom. Z deklaracji tej może zwolnić nas jedynie fakt konieczności zagospodarowania terenu po opuszczeniu przez samych działkowiczów ponad 50% działek, a i wtedy pierwszym krokiem będą konsultacje z pozostałymi działkowiczami.

2. Nie będziemy inicjować, przygotowywać, głosować za i w jakikolwiek sposób wspierać działań prowadzących do realizacji któregokolwiek budynku ujętego w planie „Leśna” na terenach położonych pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Głowackiego oznaczonych 10.M/U oraz 13.M/U przed zagospodarowaniem na funkcje rekreacyjne terenu oznaczonego 1.ZP. Jeśli do czasu spełnienia tego warunku wyżej wymienione działania podejmą inne osoby, podczas ewentualnych głosowań w Radzie Miejskiej głosować będziemy przeciwko takim propozycjom.

Niniejsze zobowiązanie potwierdzamy własnoręcznymi podpisami.

Wojciech Murdzek
Michał Ossowski
Andrzej Dziedzic
Lesław Podgórski
Zdzisław Grześkowiak
Bogumiła Murdzek
Grażyna Ciążeńska
Michał Kulig
Krzysztof Trzop
Z. Skowrońska-Wiśniewska

O wczorajszej sesji piszemy - tutaj, tam także galeria zdjęć z piątkowych obrad.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group