Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zorganizowana grupa przestępcza rozbita

Poniedziałek, 5 grudnia 2011, 18:31
Aktualizacja: Niedziela, 11 grudnia 2011, 13:26
Autor: red
Świdnica: Zorganizowana grupa przestępcza rozbita
Fot. red
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić zatrzymanym przez świdnickich policjantów mężczyznom, którzy działając w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzali do obrotu, tytoń, alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Straty Skarbu Państwa mogły wynieść nie mniej niż pół miliona złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 tony liści tytoniu, 300 kg gotowej krajanki tytoniowej, 16 tysięcy sztuk papierosów, 100 litrów spirytusu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy działając wspólnie z funkcjonariuszami Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku zatrzymali 7 osób w wieku od 22 do 35 lat, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W zakrojonych na szeroką skalę działaniach wzięli udział także funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej z Wrocławia.

W realizacji działań zaangażowanych zostało 60 funkcjonariuszy. Dwie grupy realizacyjne jednocześnie prowadziły działania w Wałbrzychu i na terenie powiatu Świdnickiego. Wynikiem, tych czynności było zatrzymanie 7 osób. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy wprowadzili do obrotu tytoń, spirytus oraz papierosy. Wyroby te nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Na terenie Wałbrzycha funkcjonariusze ujawnili dwa magazyny oraz zabezpieczyli profesjonalne urządzenia do krojenia liści tytoniowych i produkcji krajanki tytoniowej, zabezpieczyli także trzy wagi elektroniczne.

W przeszukiwanych magazynach znajdowało się ponad 2 tony liści tytoniu, 300 kg gotowej krajanki tytoniowej, 16 tysięcy sztuk papierosów, 100 litrów spirytusu. Zabezpieczonych zostało 8 komputerów oraz pieniądze w kwocie 30 tysięcy złotych. Ponadto okazało się iż jeden z zatrzymanych 22-letni mieszkaniec Świdnicy jest poszukiwany w celu osadzenia w zakładzie karnym. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa została oszacowana na kwotę nie mniejszą niż pół miliona złotych.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Świdnicy wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na okres dwóch miesięcy.

Za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy
KPP w Świdnicy
st.asp. Katarzyna Czepil

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group