Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1027
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Został zatrzymany po pościgu

Środa, 7 listopada 2018, 7:50
Autor: red
Marcinowice: Został zatrzymany po pościgu
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 56–letniego mężczyznę, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, na zakazie i pomimo cofniętych uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Policjanci patrolujący rejon gminy Marcinowice zauważyli samochód osobowy marki AUDI. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Policjanci chcąc zweryfikować swoje podejrzenia nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za kierującym Audi oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego.

Pirat drogowy, którym okazał się 56 -letni mieszkaniec powiatu świdnickiego szybko został zatrzymany. Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że 56-latek posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami aktywny do maja 2019 oraz wobec w/w wydano również decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group