Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zwiedzaj Świdnicę z aplikacją

Wtorek, 1 maja 2018, 13:08
Aktualizacja: Środa, 2 maja 2018, 11:09
Autor: red
Świdnica: Zwiedzaj Świdnicę z aplikacją
Fot. UM Świdnica
W nadchodzącym sezonie turyści odwiedzający Świdnicę będą mogli skorzystać z dwóch nowych aplikacji ułatwiających poznawanie naszego miasta. Pierwsza, zatytułowana „Z lotu kawki“ umożliwia zwiedzanie z fabułą.

- Aby rozpocząć z nią zwiedzanie - do czego też zachęcam serdecznie świdniczan, należy pobrać na telefon aplikacje GeoFun, a następnie zeskanować znajdujący się przy Informacji Turystycznej w Rynku QRCode i od tego momentu legendarna świdnicka kawka poprowadzi nas wg swojej zabawnej fabuły 1,5 godzinną trasą – podkreśla Szymon Chojnowski, z-ca prezydent miasta.

Aplikacja powstała dzięki realizacji przez miasto polsko-czeskiego projektu "I małe jest piękne", dofinansowanego z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis i środków krajowych. Przejście trasą "Z lotu Kawki" będzie jednym z tematów spacerów turystyczno-historycznych po Świdnicy, które Referat Turystyki UM rozpocznie już 12 maja.

Drugą aplikacją, z którą można od marca zwiedzać Świdnicę to Footsteps - w jej ramach zostały stworzone 4 trasy tematyczne – Rodziny wypad do Świdnicy, Przez Świdnicę na rowerze, Barokowa Świdnica, Zabytki Książęcej Świdnicy. Trasy dedykowane są turystom kulturowym, lubiącym zwiedzać aktywnie – rowerzystom oraz coraz liczniej poznającym Świdnicę w myśl zasady - do serca przez żołądek - smakoszom. Aplikację tę można również bezpłatnie pobrać na smartfon.

Przypominamy, że w Informacji Turystycznej, która znajduje się w centrum miasta, można cały czas wypożyczać audioguidy, które oprowadzą nas po tzw. Książęcej Trasie Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group