Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: 15 lat w Unii Europejskiej

Czwartek, 16 maja 2019, 13:16
Autor: red
Dobromierz: 15 lat w Unii Europejskiej
Fot. UG Dobromierz
W ubiegły piątek w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu odbyła wystawa „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” oraz kolejne zajęcia studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W związku z obchodzonym w Polsce jubileuszem 15-lecia obecności w Unii Europejskiej była to doskonała okazja do zaprezentowania wystawy przedstawiającej zrealizowane w Gminie Dobromierz inwestycje przy udziale środków europejskich. Zakres działań i wysokość dofinansowania, a także przebieg inwestycji omówił wójt Jerzy Ulbin. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć m.in.: budowę kanalizacji i wodociągów na terenie gminy, termomodernizacje szkół i Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, budowę i remont świetlic wiejskich, a także projekty obejmujące dodatkowe zajęcia lekcyjne i opiekę przedszkolną. W latach 2006-2018 wartość wykonanych inwestycji to kwota prawie 55,6 mln zł, a pozyskane dotacje unijne (w tym z Norweskiego Mechanizmu Finansowego) wyniosły blisko 19,2 mln zł.

Tak więc ponad 1/3 inwestycji wykonana została ze środków pochodzących z unii. Dodatkowo gmina pozyskała również środki głównie z Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie ponad 2 mln zł między innymi na projekty realizowane w szkołach oraz organizację trzech punktów przedszkolnych. Głos zabrali obecni na sali: senator RP Jarosław Duda, poseł na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka. W dalszej części podczas wykładu dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku doktorant mgr Krystian Ulbin przedstawił struktury i mechanizm pozyskiwania środków unijnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group