Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1180
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: 200 lat

Piątek, 13 maja 2022, 9:38
Autor: red
Świebodzice: 200 lat
Fot. UM Świebodzice
12 maja (czwartek) Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Monika Kak uczestniczyli w pięknej uroczystości 100 urodzin mieszkanki Świebodzic Pani Jadwigi Górniak.

Pan Burmistrz oraz Zastępca Burmistrza złożyli Pani Jadwidze, w jej ukochanym domu, wśród najbliższej rodziny serdeczne życzenia zdrowia, radości, pogody ducha, miłości. Przekazali na ręce Pani Jadwigi kosz wypełniony kwiatami, słodkościami oraz owocami.

Wręczyli także listy gratulacyjne od Prezydenta RP oraz Wojewody Dolnośląskiego. Jak na tak wspaniałą uroczystość przystało był tort urodzinowy oraz zaśpiewano wspólnie 200 lat.

Wspaniała Jubilatka była bardzo podekscytowana wizytą Burmistrza Miasta oraz Zastępcy Burmistrza Miasta, rozmowa sprawiła Jej wiele radości, a uśmiech i przyjazna atmosfera towarzyszyły całemu spotkaniu. Czas był wypełniony także wspomnieniami.

Pani Jadwiga Górniak urodziła się 12.05.1922 r. w Jeżówce (gmina Sochaczew, woj. mazowieckie). Jako dziecko wraz z rodzicami zamieszkali w Warszawie. Uczęszczała do Szkoły Powszechnej im. Anieli Szycówny w Warszawie, później do Szkoły Handlowej Zawodowej w Warszawie – ukończyła ją w 1942/1943. Pani Jadwiga mieszkała w Warszawie wraz z rodzicami do czasu wybuchu Powstania Warszawskiego. Po Powstaniu Warszawskim dom i cały dobytek został zniszczony i Pani Jadwiga została skierowana do obozu przejściowego w Pruszkowie.

Wraz z rodziną przybyła do Świebodzic w 1946 r., od 07.05.1946 r. była zatrudniona w Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w charakterze pracownika umysłowego: były to stanowiska referenta, a następnie Kierownika Referatu Ogólno-Adminstracyjnego. Urzędnikiem (jednym z pionierów lokalnej administracji) była aż do 30.05.1967 r. - czyli 21 lat. Przez te wszystkie lata pracy oceniana była jako pracownik obowiązkowy, sumienny, zdyscyplinowany i koleżeński. Była również członkiem Ligi Kobiet.

Obecnie Pani Jadwiga mieszka z córką Anną i jest pod jej bardzo dobrą opieką.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group