Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 228 listów w sprawie łamania praw człowieka

Niedziela, 12 grudnia 2010, 18:02
Aktualizacja: 18:07
Autor: KO
Świdnica: 228 listów w sprawie łamania praw człowieka
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdniczanie chętnie włączyli się w ogólnoświatową akcję pisania listów do szefów rządów i osób odpowiedzialnych za warunki, w jakich przetrzymywani są więźniowie. Wielu z nich jest torturowanych i prześladowanych z powodów politycznych. Napisany ręcznie list pokazuje, że komuś zależy na osobie, za którą się wstawia. Amnesty International ocenia, że listy pomagają w trzydziestu procentach przypadków.

W całej Polsce w ten weekend napisano 137 tys. listów. Świdnica ma w tym swój wkład – 228 zapisanych apeli do rządzących. Ponad sto osób włączyło się do akcji zorganizowanej przez świdnickiego licealistę, Piotra Parobca. To była pierwsza tego typu akcja w mieście. Za rok znów w Świdnicy będzie można napisać listy w ramach inicjatywy Amnesty International.

- Myślę, że akcja wypadła bardzo dobrze – mówi organizator. - Wiadomo, zawsze mogłoby być lepiej, ale biorąc pod uwagę wiele przyczyn, na przykład weekend, złą pogodę i tak dalej, to jestem zadowolony. Przy organizacji takich akcji jest bardzo dużo pracy i trzeba drobnymi kroczkami piąć się w górę. Wiem, że nasza pula listów na pewno dobrze wesprze międzynarodową akcję. Postaram się zorganizować taką akcję za rok i spróbuję osiągnąć dwa, bądź trzy razy większy wynik niż teraz. Należy też pamiętać, że nie ilość listów się liczy, ale inicjatywa i szczytny cel.

Więcej na ten temat:
* Długopisem walka o wolność, sobota, 11 grudnia, godz. 16.20,
* Napisz list – uratuj człowieka, piątek, 10 grudnia, godz. 7.55.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group