Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 563
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

228 listów w sprawie łamania praw człowieka

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 12 grudnia 2010, 18:02
Aktualizacja: 18:07
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdniczanie chętnie włączyli się w ogólnoświatową akcję pisania listów do szefów rządów i osób odpowiedzialnych za warunki, w jakich przetrzymywani są więźniowie. Wielu z nich jest torturowanych i prześladowanych z powodów politycznych. Napisany ręcznie list pokazuje, że komuś zależy na osobie, za którą się wstawia. Amnesty International ocenia, że listy pomagają w trzydziestu procentach przypadków.

W całej Polsce w ten weekend napisano 137 tys. listów. Świdnica ma w tym swój wkład – 228 zapisanych apeli do rządzących. Ponad sto osób włączyło się do akcji zorganizowanej przez świdnickiego licealistę, Piotra Parobca. To była pierwsza tego typu akcja w mieście. Za rok znów w Świdnicy będzie można napisać listy w ramach inicjatywy Amnesty International.

- Myślę, że akcja wypadła bardzo dobrze – mówi organizator. - Wiadomo, zawsze mogłoby być lepiej, ale biorąc pod uwagę wiele przyczyn, na przykład weekend, złą pogodę i tak dalej, to jestem zadowolony. Przy organizacji takich akcji jest bardzo dużo pracy i trzeba drobnymi kroczkami piąć się w górę. Wiem, że nasza pula listów na pewno dobrze wesprze międzynarodową akcję. Postaram się zorganizować taką akcję za rok i spróbuję osiągnąć dwa, bądź trzy razy większy wynik niż teraz. Należy też pamiętać, że nie ilość listów się liczy, ale inicjatywa i szczytny cel.

Więcej na ten temat:
* Długopisem walka o wolność, sobota, 11 grudnia, godz. 16.20,
* Napisz list – uratuj człowieka, piątek, 10 grudnia, godz. 7.55.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~lilka 12-12-2010 18:30
Gdzieś w innych krajach ludzie rzeczywiście żyją w uwłaczających warunkach. Ale dlaczego w kraju, który szczyci się tyloma naprawdę mądrymi ludźmi w Parlamencie Europejskim jest tylu ludzi bezdomnych? O biedzie nigdzie na szczeblach wyższej pollityki się nie mówi. bo to " psuje obraz"? Biedni,którzy budowali kraj po wojnie teraz nie pasują do krawatowo-garniturkowego wizerunku, więc ci ludzie po prostu nie istnieją.. i tak prędzej czy później umrą.I spokój.
~ 12-12-2010 18:58
lilka - czy maszmoże powiązania z rodziną saddama husajna ?
~ 12-12-2010 21:05
lilka ma rację. O biednych i bezdomnych nic się nie mówi. Jest mnóstwo bezdomnych, którzy popełniają przestępstwa tylko po to aby się dostać do więzienia, ponieważ mają tam zapewnione wyżywienie i dach nad głową.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group