Czytających: 1461

26. Rajd Karkonoski: 26. Rajd Karkonoski dla Bryana Bouffiera

Niedziela, 12 czerwca 2011, 16:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 czerwca 2011, 11:26
Zwycięstwem Bryana Bouffiera i Xaviera Panseri (Peugeot 207 S2000) zakończył się tegoroczny Rajd Karkonoski, trzecia eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na kolejnych miejscach podium uplasowali się Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza) – 48,9 sek. straty oraz Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski (Peugeot 207 S2000) – 1:44 sek. straty.

Po sobotnich zmaganiach i sześciu wygranych odcinkach specjalnych Francuz startował z 26 sekundową przewagą nad Kajetanowiczem. Bouffier pokazał już na stracie, że i dziś nie zamierza odpuszczać. Wygrał OS 7 – Grudza z ponad pięciosekundową przewagą nad załogą Kajetanowicz/Baran. OS 8 – Lubomierz to pierwszy przegrany odcinek specjalny przez Bouffiera, który musiał uznać wyższość coraz szybciej jadącego Kajetana - 2 sekundy straty. Na kolejnym oesie wszystko wróciło do normy znów wygrał Francuz powiększając przewagę w klasyfikacji generalnej rajdu nad Kajetanowiczem do 37,6 sek., a wyprzedzając już załogę Sołowiow/Baran o 1:32,4 sek. OS 10 to znakomita jazda Grzyba, który na tej próbie okazał się najlepszy wskakując na trzecie miejsce podium na rzecz Sołowowa. Ostatnie dwa odcinki to zwycięstwa kolejno Kajetanowicza i Bouffiera, w czołówce nie zaszły jednak większe zmiany. Na finiszu z końcowego trimfu cieszył się duet Bouffier/Panseri przed Kajetanowiczem i Baranem oraz Grzybem i Siatkowskim. Załoga Sołowow/Baran straciła do trzeciego miejsca 12 sekund, pierwszą piątkę zamknęli Kuzaj i Gerber - 3:17,2 sek. straty.

Na 18 pozycji zameldowała się na mecie para Aleksander Jaroszewicz/Paweł Tarapacki, nasi rajdowcy zajęli drugą pozycję w klasie Petronas Fiesta. Załoga Tomasz Ratajczyk/Rafał Fiołek uplasowała się na 27 lokacie w generalce i trzeciej w grupie N3.

Wkrótce obszerna fotogaleria z drugiego dnia 26. Rajdu Karkonoskiego.