Środa, 24 czerwca

40–lecie numizmatyków

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

W Świebodzicach z wielkim powodzeniem działa ruch numizmatyczny, któremu przewodniczy Kazimierz Chojnowski.

3 czerwca (sobota) odbyła się uroczystość 40-lecia działalności Towarzystwa Numizmatycznego w Świebodzicach. Pasjonaci starych monet i banknotów, notgeldów ze świebodzickich zakładów, spotkali się, aby uczcić ten piękny jubileusz.

W uroczystościach zorganizowanych w Miejskim Domu Kultury uczestniczyli: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Beata Wiciak, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Beata Rejek, Zarząd Towarzystwa Numizmatycznego: Kazmierz Chojnowski, Stanisław Pawlak, Albert Kopeć, a także prof. dr Krzysztof Jaworski, prof. Kazimeirz Choroś, dr Janusz Kujat, dr Łukasz Koniarek oraz członkowie oddziału PTN Wrocław, członkowie Towarzystwa.

Z okazji Jubileuszu Burmistrz Miasta Paweł Ozga przekazał na ręce Przewodniczącego Towarzystwa Numizmatycznego okolicznościowy drzewiec z podziękowaniem za przekazywanie wartości historycznej i edukacyjnej kolejnym pokoleniom Świebodziczan. Burmistrz życzył, aby kolekcjonerstwo połączone z pasją przynosiło wiele radości oraz podziękował za bardzo dobrą współpracę z samorządem i doskonałą promocję naszego miasta, wielu twórczych działań, sukcesów w działalności Towarzystwa. Wręczono także złotą odznakę Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Stanisławowi Pawlakowi, Wszyscy zaproszeni goście otrzymali medale.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka