Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 668
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolesławice: 75 lat Tęczy

Piątek, 7 października 2022, 9:44
Autor: red
Bolesławice: 75 lat Tęczy
Fot. organizatorzy
Wiele nazwisk, sukcesów, ważnych i przełomowych momentów– od 75 lat osoby związane z klubem piłkarskim „Tęcza Bolesławice” zapisują piękne karty w historii sołeckiego i gminnego sportu. 8 października zapraszają mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska do wspólnego świętowania 75. urodzin klubu.

Działacze, zawodnicy, ale też przyjaciele i osoby wspierające klub na przestrzeni lat przetrwali wiele trudnych momentów – m.in. okres przemian ustrojowych. Klub „Tęcza Bolesławice” powstał w 1947 r. i funkcjonował 20 lat, aż do 1968 r. Problemy z nawierzchnią boiska uniemożliwiły działalność drużyny. Udało się ją reaktywować 6 lat później, w 1974 r. i od tamtej pory funkcjonuje bez przerw aż do dzisiaj.

– Swoją przygodę z piłką zacząłem właśnie klubie w Bolesławicach. Byłem piłkarzem aż do 1968 r. W 1974 r. wyszedłem z wojska. Zebrała się wówczas grupa osób, które chciały mieć boisko, a w konsekwencji także drużynę piłkarską. Zakasaliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy. Wiadomo, jakie to były czasy. Nie było pieniędzy z zewnątrz, a wszystkie prace wykonywaliśmy sami w czynie społecznym. Zbieraliśmy kamienie, a do prac wykorzystywaliśmy konie. Było biednie, ale ludzie bardzo chcieli pomagać. Nie było problemu z frekwencją – opowiada Czesław Krupczak.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Bolesławic jeszcze w tym samy roku udało się uporządkować boisko i reaktywować klub piłkarski. Dzięki utworzeniu w sołectwie Ludowych Zespołów Sportowych, udawało się uzyskać pomoc i pierwsze środki na działalność klubu. Prezesem został Czesław Krupczak, który jednocześnie zaczął trenować zawodników. Jak sam mówi, zawsze mógł liczyć na pomoc mieszkańców.

– Nigdy nie byłem sam. Zawsze miałem wokół siebie wiele osób gotowych do pomocy i to było dla mnie bardzo ważne. Zwłaszcza, że początkowo funkcjonowały cztery drużyny: dwie trampkarzy i po jednej juniorów i seniorów. Pracowałem zawodowo, a po pracy szkoliłem zawodników. Treningi miałem codziennie. Potem liczba drużyn stopniowo się zmniejszała i dziś funkcjonuje jedna. Po mnie prezesem został Sławomir Gwardiak i prowadzi go wzorowo. Mamy jedno z najlepszych boisk w regionie – dodaje Czesław Krupczak.

W sobotę, 8 października mieszkańcy Bolesławic zapraszają do świętowania 75-lecia istnienia klubu. Z tej okazji na boisku zaplanowano festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji. Uczestnicy będą mogli podziwiać mecz piłkarski. Najmłodsi będą mogli wyszaleć się na dmuchańcach. Nie zabraknie także zawodów sportowych dla małych i dużych, konkursów z nagrodami czy stoiska z pysznościami przygotowanymi przez mieszkańców sołectwa. Wydarzenie zakończy bal sportowców – zabawa taneczna prowadzona przez dja. Początek o godz. 15.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group